Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Zapowiedzi

Filtr wyszukiwania:  

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert Kolęd 2020

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert Kolęd 2020

Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich

27 grudnia 2020 r. - godz. 18.00, on-line

Już od dawna cykl Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich żegna się z każdym odchodzącym rokiem Koncertem Kolęd. W jego trakcie śpiewane przez zaproszonych artystów pieśni okresu Bożego Narodzenia znajdują swoje dopełnienie w majestatycznych dźwiękach organów, przy których zasiadają zaproszeni przez organizatorów wirtuozi tego instrumentu. Nie inaczej będzie w obecnym, tak nietypowym dla wszystkich roku. Koncert z konieczności dostępny będzie dla miłośników kolęd i muzyki organowej w formie transmisji wideo w Internecie. Premiera wydarzenia odbędzie się w ostatnią niedzielę roku, 27 grudnia, o godz. 18:00. Koncert będzie można oglądać za pośrednictwem strony internetowej Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (www.krakownh.pl), na Facebooku i na kanale instytucji w serwisie Youtube.

czytaj więcej...

63. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Kolęda dla Hospicjum. Kolęda Nadziei

63. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Kolęda dla Hospicjum. Kolęda Nadziei

Nowa Huta. Dlaczego Nie ?!

24 grudnia 2020 r. - godz. 20.00, on-line

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia - pamiątka wydarzeń, które od ponad dwóch tysiącleci niosą Nadzieję miliardom ludzi na Ziemi. Taką, którą warto dzielić się nie tylko między sobą, ale też z innymi. Którą można wyśpiewać w tradycyjnych pieśniach bożonarodzeniowych - kolędach i pastorałkach. I którą można przekazać w geście realnej pomocy dla potrzebujących.

Organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zapraszają na grudniowy koncert kolęd – niepowtarzalny i niezwykły jak nigdy wcześniej. Tym razem to nie widzowie przyjdą do muzyków, ale muzycy - Przemysław Branny i jego goście, odwiedzą słuchaczy w domach, przyjdą do nich z tradycyjnym kolędowaniem w Wigilię - już po wieczerzy. Przez łącza internetowe zaproszą do wspólnego śpiewania najbardziej znanych kolęd – Lulajże Jezuniu, Oj maluśki, Gdy się Chrystus rodzi, Przybieżeli do Betlejem i wielu innych.

czytaj więcej...

W duecie A i B - wystawa malarstwa online

W duecie A i B - wystawa malarstwa online

Klub Mirage

13 listopada - 2 grudnia 2020 r., on-line

Klub Mirage zaprasza na wystawę malarstwa Anny Cichoń i Bożeny Małgorzaty Chłopeckiej. Wystawę nietypową, bo jak obecnie wszystkie wydarzenie kulturalne, odbywająca się w internecie. Na facebookowej stronie Klubu Mirage od poniedziałku do piątku około godziny 17.00 prezentowane będą prace autorek - po jednym dziele każdej z nich, tworząc w ten sposób twórczy dialog, pełen rozważań o formie, kształcie i odmiennych czasem wizjach artystycznych, przepełniony poczuciem wspólnoty malarskiego języka i autentycznej pasji.

czytaj więcej...

Jesteśmy on-line!

Jesteśmy on-line!

Tak jak wiosną, instytucje kultury stanęły ponownie przed koniecznością zamknięcia swoich placówek, ich sal oraz pracowni i przeniesienia działalności do sieci internetowej. Dla pracowników naszych 13 klubów, którzy tworzą te miejsca wspólnie z Wami - uczestnikami zajęć i wydarzeń, utrata bezpośredniego kontaktu, niezwykłej atmosfery spotkań, nie jest łatwa. Tym chętniej podejmujemy więc wysiłki, by dalej spotykać się z gronem swoich klubowych przyjaciół, głośno wołając „Jesteśmy on-line”!

czytaj więcej...

Ważny komunikat! Zawieszenie zajęć od 24.10. do odwołania

Ważny komunikat! Zawieszenie zajęć od 24.10. do odwołania

Kochani Uczestnicy zajęć i wydarzeń Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta!

Z wielką przykrością musimy znów to napisać. W związku z nowymi obostrzeniami mającymi na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa Sars-Cov-2 podjęliśmy decyzję o ZAWIESZENIU OD 24 PAŹDZIERNIKA 2020 r. DO ODWOŁANIA wszystkich zajęć i wydarzeń w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta.

Pozostaniemy jednak z Wami w Internecie. O działalności on-line będziemy informować niebawem na naszej stronie internetowej www.krakownh.pl oraz w mediach społecznościowych.

Mamy nadzieję, że tym razem powrót do naszych klubów będzie możliwy szybciej niż miało to miejsce wiosną. Najważniejsze jest jednak zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich, dlatego na bieżąco będziemy przekazywać informacje.

Trzymajcie się zdrowo i uważajcie na siebie.

Małgorzata Jezutek - Dyrektor 
i Pracownicy Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Kraków, 23 października 2020 r.

czytaj więcej...

Kluby Rodziców on-line - listopad

Kluby Rodziców on-line - listopad

listopad 2020 r.

Ze względów sanitarnych listopadowe zajęcia w Klubach Rodziców odbywają się zdalnie - w zamkniętych grupach, prowadzonych przez klubowe fanpage na Facebooku. Uczestnictwo w wydarzeniach zdalnych jest bezpłatne, dodatkowych informacji udzielają mailowo, telefonicznie lub poprzez internetowe komunikatory pracownicy klubów.

Szczegółowe programy wydarzeń w Klubach Rodziców na listopad:

Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

czytaj więcej...

Jak naukowcy zmieniają Świat - 14. Małopolska Noc Naukowców

Jak naukowcy zmieniają Świat - 14. Małopolska Noc Naukowców

27 listopada 2020 r.

Ponad 600 naukowców i pracowników instytucji, blisko 500 studentów z 75 różnych kół naukowych zaangażowanych jest w organizację warsztatów, pokazów, eksperymentów i wystaw, które zaprezentowane zostaną podczas 14. Edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. W sumie przewidzianych jest ponad 1 200 różnych atrakcji. 27 listopada 2020 roku – czeka nas wyjątkowe wydarzenie.

czytaj więcej...

Zaproszenie na finał projektu „NH70 – społeczność, tradycja i historia”: promocję albumu i wernisaż wystawy fotografii

Zaproszenie na finał projektu „NH70 – społeczność, tradycja i historia”: promocję albumu i wernisaż wystawy fotografii

7 listopada 2020 r. - godz. 18.00, os. Słoneczne 16

W sobotę 7 listopada o godz. 18 w Klubie Zgody (os. Słoneczne 16) rozpocznie się spotkanie finałowe projektu „NH70 – społeczność, tradycja i historia”, realizowanego przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta w ramach programu „Patriotyzm jutra” Muzeum Historii Polski.

Finał zrealizowany zostanie w ścisłym reżimie sanitarnym. Z powodu sytuacji epidemiologicznej liczba uczestników wydarzenia jest mocno ograniczona – obowiązują wcześniejsze zapisy u koordynatorki projektu pod nr telefonu: 609 33 89 44. 

Jednym z efektów działań projektowych jest album, którego premierę przewidziano podczas finału. To publikacja powstała przy współpracy wielu osób związanych z Nową Hutą. Podczas warsztatów i spotkań projektowych to właśnie nowohucianie i sympatycy tej części Krakowa dzielili się z redaktorami albumu swoimi wspomnieniami, pamiątkami oraz spojrzeniem – w tym przez obiektyw aparatu – na różne miejsca, postacie i wydarzenia, które wydarzyły się na terenie dzielnicy od czasu jej budowy aż po dziś. W ramach udostępniania albumu osobom z niepełnosprawnościami, całość ukaże się wkrótce w formie nagrań audio i filmów w polskim języku migowym (PJM). 

czytaj więcej...

Nowohucki alfabet - pokolenia języka: Podsumowanie projektu

Nowohucki alfabet - pokolenia języka: Podsumowanie projektu

Z wielką przyjemnością zapraszamy Was do uczczenia z nami zakończenia projektu Nowohucki Alfabet - pokolenia języka

Zachęcamy Was do obejrzenia spektaklu przygotowanego przez młodzież na potrzeby finału naszego projektu. Spektakl nawiązuje do ważnej dla Nowej Huty historii, której nie mogło zabraknąć również w naszym albumie. Dla osób niewidomych film został przygotowany w wersji z audiodeskrypcją.

https://nowohuckialfabet.pl/2020/10/nagranie-spektaklu/

Przygotowaliśmy także film podsumowujący projekt. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ta filmową pigułką wiedzy na temat tego co działo się w ostatnich miesiącach w naszym projekcie.

https://nowohuckialfabet.pl/2020/10/film-finalowy/

czytaj więcej...

Ankieta podsumowująca projekt Nowohucki Alfabet

Ankieta podsumowująca projekt Nowohucki Alfabet

30 października kończą się nasze działania w projekcie Nowohucki Alfabet, a wraz z ich zakończeniem przyszedł czas na podsumowanie, co nam się udało, a co należy w przyszłości poprawić. Wasze opinie są dla nas najcenniejsze – wszak to Wy tak naprawdę stworzyliście Nowohucki alfabet, zaś leksykon, spektakl czy to, co na stronie – to nasze wspólne dzieła! Prosimy Was o ostatni wysiłek – wypełnienie ankiety podsumowującej to, co się działo, dostępnej pod adresem: https://forms.gle/5Uxvvz4TZj79rRgN6

Potrzebujemy Waszych opinii naprawdę na „już” - do 28 października 2020 roku włącznie. Dlatego prosimy nie zwlekajcie z wypełnieniem ankiety.
Z góry dziękujemy!

A już w tym tygodniu ukażą się dwa filmy – jeden będący nagraniem spektaklu oraz drugi – podsumowujący projekt.

czytaj więcej...

STRONA 1/315

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE