Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Zapowiedź
Klub Rodziców w Klubie Dukat - listopad

Klub Rodziców w Klubie Dukat - listopad

Klub Dukat

listopad 2020 r., ul. Styczna 1

Program wydarzeń w Klubie Rodziców w Klubie Dukat na listopad.

Spotkania odbywają się w zamkniętej grupie Klubu Rodziców na Facebooku.

Zajęcia bezpłatne, dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Baby Café

Drzwi do rodzinnej kawiarenki są szeroko otwarte dla mieszkańców Grębałowa i okolicznych osiedli, by wspólnie spędzać czas, wymieniając się doświadczeniami i w swobodnej atmosferze rozmawiając o sprawach ważnych dla rodzin z małymi dziećmi. Niezależnie od podejmowanej tematyki nuda nie grozi najmłodszym uczestnikom kawiarenki - rozrywkę i zabawę zapewnią im instruktorzy Klubu Dukat. 

 • 4.11, godz. 17.00-18.00, Zwiedzamy świat - uczestnicy kolejnego spotkania wyruszą w podróż do kraju, który cieszy się słońcem przez ponad 250 dni w roku. O zwyczajach mieszkańców Grecji, ich tradycjach i ulubionych potrawach opowie Monika Górszczak, z zamiłowania podróżniczka i pasjonatka przygód. Mali podróżnicy na pamiątkę "wyprawy" wykonają wieńce laurowe.
 • 13.11, godz. 15.00-16.00, Rodzinna Zumba to taneczna zapowiedź cudownego weekendu. Zabawę poprowadzi Martyna Rzepień, która na co dzień tańczy z dziećmi i dorosłymi, również on-line. Nasza e-instruktorka zajęcia poprowadzi w taki sposób, by każdy świetnie bawił - mama, tata, brat i siostra, a nawet dziadkowie!
 • 26.11, godz. 17.00, Co o przyszłości powie andrzejkowa zumba? Czy można cokolwiek wywróżyć tańcem? Ależ oczywiście! Zdrowie, kondycję, lepszą koordynację i samopoczucie w każdym wieku. Na taką zabawę andrzejkową, której przepowiednie się sprawdzają, zaprasza całe rodziny Klub Dukat. W tym roku spotkamy się wyjątkowo on-line. Spotkanie poprowadzi Martyna Rzepień.

Akademia Mądrego Rodzica

Akademia Mądrego Rodzica to spotkania ze specjalistami różnych dziedzin. Ich celem jest pomoc w rozwijaniu kompetencji rodzicielskich, wiedzy i umiejętności opiekuńczych oraz wychowawczych, a także wsparcie budowania prawidłowych więzi rodzinnych. W ramach Klubu Rodziców staramy się wspierać Was w zmaganiach z rodzicielską codziennością.

 • 18.11, godz. 17.00-18.00, Zwinny Bobas to propozycja ćwiczeń ruchowych w formie toru przeszkód, połączonych z elementami integracji sensorycznej. Świetna zabawa dla najmłodszych, a dla rodziców - podpowiedź, jak dbać o prawidłową postawę sylwetki u dzieci. Zajęcia poprowadzi Natalia Dąbrowska - mgr fizjoterapii i terapeutka integracji sensorycznej.
 • 21.11, godz. 17.30-18.30, Gimnastyka mamy i smyka
  Nie samym komputerem człowiek żyje! Od telewizora również należy odpocząć! Zatem co robić z wolnym czasem? Fizjoterapeutka Elżbieta Zmilczak ma receptę na aktywne spędzenie czasu z pociechą w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Wspólne gry i zabawy ruchowe to dobry pretekst, by trochę się poruszać.
 • 23.11, godz. 17.00-18.00, SOS: Pierwsza pomoc w dobie pandemii
  Na czym polega resuscytacja krążeniowo-oddechowa? Jak postępować w przypadku zakrztuszenia? Jak opatrzyć oparzenie, poradzić sobie z raną ciętą lub szarpaną? Jak zapanować nad emocjami, gdy jesteśmy świadkami wypadku? Dużo zagadnień jak na jedno spotkanie, prawda? Tę cenną wiedzę przekaże nam Andrzej Żaba - Ratownik Medyczny, dowódca zmiany w Państwowej Straży Pożarnej oraz trener Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP), Pierwszej Pomocy, BHP, PPOŻ. Na spotkanie prosimy przygotować lalkę lub misia wielkości niemowlęcia - jest to bardzo istotne, ponieważ uczestnicy spotkania będą mieli możliwość połączyć teorię z praktyką.
 • 25.11, godz. 17.00-18.00, Przygoda w Wierszolandii
  Jak rozwijać wyobraźnię u dzieci, w jaki sposób połączyć wiele zainteresowań u najmłodszych nie wprowadzając w życie dziecka stresu i chaosu? Na te i inne pytania odpowie w formie zabawy Lucyna Rutkowska - instruktor terapii przez sztukę oraz oligofrenopedagog.
 • 30.11, godz. 17.00-18.00, Życie on-line
  Zamknięcie w domach, ograniczenie możliwości przemieszczania się, rozładowania nagromadzonej energii, zaspokojenia potrzeby aktywności fizycznej, brak kontaktu z rówieśnikami - pandemia i wprowadzone w życiu społecznym obostrzenia u dzieci powodują frustracje, niezrozumienie, bunt, a przede wszystkim - skrywany i często wypierany lęk przed nową sytuacją i jej konsekwencjami. Skupieni na swoich problemach dorośli czasami nie zauważają problemów podopiecznych, lekceważą je lub umniejszają. Tymczasem z najmłodszymi trzeba o tym koniecznie rozmawiać, pomagać i wspierać w sytuacji, gdy całe ich życie wywrócone zostało do góry nogami. Dr. Ewelina Zdebska podczas spotkania Klubu Rodziców postara się doradzić, jak to robić, o czym mówić, czy i jak ingerować w życie dzieci toczące się obecnie wyłącznie "w sieci".

powrót do listy zapowiedzi...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE