Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Zajęcie

Joga dla dorosłych i seniorów - Klub Zgody

Joga funkcjonalna to joga dopasowana do indywidualnych potrzeb, biorąca pod uwagę indywidualne różnice anatomiczne. Ten typ jogi polega na wypracowaniu pełnej świadomości naszego ciała, na poszukiwaniu najbardziej dla nas naturalnych form jego rozciągania i wzmacniania. Nadrzędnym celem jest odczuwanie korzyści z praktyki jogi, nie zaś uczenie się 'prawidłowych' pozycji. Wyróżnia ją wolne tempo wykonywania asan oraz ich relatywna prostota.

Każde zajęcia składają się z jednego lub dwóch prostych ćwiczeń oddechowych, sekwencji pozycji jogicznych (asan) stabilizujących, mobilizujących, wzmacniających i rozciągających całe ciało oraz z końcowej relaksacji.

Termin: 1 x w tygodniu, czwartki, godz. 18.30-20.00

Koszt: 110 zł/miesiąc, wejście jednorazowe – 30,00 zł 

Instruktor: Weronika Chaberko - wkroczyła na ścieżkę jogi w wieku 21 lat i od tego momentu nie obejrzała się w wstecz. Początkowo szkoliła się w tradycji jogi Sivanandy, lecz po przeprowadzce do Londynu zaczęła czerpać inspirację z innych stylów jogi, szczególnie Scaravelli. Studiowała jogę Yin (powięziową) u Normana Blaira, znajdując w niej doskonale uzupełnienie klasycznej hatha jogi. Równocześnie, zgłębiała tajniki masażu tajskiego z Ralfem Marzenem i Kirą Balaskas w Londynie oraz Jackiem Chaiya i Ajarn Sinchai w Tajlandii. To pozwoliło jej pogłębić zrozumienie ludzkiego ciała. Wieloletnia praktyka medytacji metodą Vipassany naprowadziła ją z kolei ku bardziej świadomej i empatycznej praktyce jogi.

Informacje i zapisy w Klubie.

Powrót do listy zajęć...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE