Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Wydarzenia wiodące

Filtr wyszukiwania:  

Konkurs został zakończony.

Klub 303 przez kilka lat prowadził Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii.

Głównym celem konkursu było zainteresowanie młodzieży lotnictwem i lataniem oraz rozwijanie ich wyobraźni i pomysłowości. Pragnęliśmy zapoznać młodzież z historią miejsc związanych z lotnictwem, ze szczególnym uwzględnieniem historii Lotniska Rakowice–Czyżyny i lotniczych jednostek wojskowych, których nazwy noszą pobliskie osiedla (Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego).

Do udziału w konkursie corocznie zapraszaliśmy drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W ramach przygotowań organizowane były wykłady i lekcje historyczne w Muzeum Lotnictwa Polskiego i w Klubie 303 oraz konsultacje w pracowni modelarskiej Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta. 

Dokumenty do pobrania:

Zapraszamy również na stronę Konkursu.

Organizatorzy:

  • Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
  • Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny
  • Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
Partnerzy:
  • Aeroklub Krakowski
  • 8 Baza Lotnicza Kraków - Balice
  • 13 Eskadra Lotnictwa Transportowego Kraków - Balice

Patronat medialny:  

  • Głos. Tygodnik Nowohucki
  • Dziennik Polski
  • Rodzinny Kraków

Konkurs realizowany był przy wsparciu finansowym Dzielnicy: XIV Czyżyny, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta.

Skrzydlaty finał

Skrzydlaty finał

Dziesiąta i ostatnia edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii, organizowanego przez Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, Radę i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, została zakończona wycieczką - niespodzianką dla finalistów konkursu.

czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Finał Na Skrzydłach Historii

Finał Na Skrzydłach Historii

W sobotnie przedpołudnie, 25 kwietnia w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyły się finałowe loty X edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii organizowanego przez Klub 303, Radę i Zarząd Dzielnicy XIV oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego. Był to ostatni etap zmagań dzieci i młodzieży z krakowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Samoloty Wielkiej Wojny

Samoloty Wielkiej Wojny

Tegorocznym tematem przewodnim Międzyszkolnego Konkursu Na Skrzydłach Historii są Samoloty Wielkiej Wojny. 25 października 2014 r. uczestnicy konkursu spotkali się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, aby między innymi zwiedzić wystawę pt. Skrzydła Wielkiej Wojny – Małopolska 1914-2014, która jest jedną z najbogatszych na świecie prezentacji samolotów z okresu I wojny światowej.

czytaj więcej...

X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii

X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii

zgłoszenia do 26 września 2014 r., os. Dywizjinu 303 nr 1

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie zachęcają uczniów krakowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych do wykazania się zamiłowaniem do lotnictwa, a także poszerzenia swojej wiedzy w tej dziedzinie poprzez udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii.

czytaj więcej...

Rusza IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii

Rusza IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii

Już od dziewięciu lat uczniowie krakowskich szkół mogą wykazać się zamiłowaniem do lotnictwa, a także poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie, biorąc udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii. Od września br. ruszyła jego kolejna edycja.

czytaj więcej...

Na Skrzydłach Historii – konkurs lotów

Na Skrzydłach Historii – konkurs lotów

W sobotni poranek 24 listopada br. na boisku szkolnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 zaroiło się od latających modeli i całej gromady modelarzy. Było to jedno z ważniejszych wydarzeń Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii. Tym razem młodzi modelarze musieli wykazać się umiejętnością składania modeli oraz ich puszczania. Od długości lotu zależało ich dalsze być albo nie być w konkursie, gdyż były to loty eliminacyjne do II części konkursu.

czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Na Skrzydłach Historii

Na Skrzydłach Historii

W dniu 5 października br. do Klubu 303 licznie przybyli przedstawiciele krakowskich szkół podstawowych oraz gimnazjalnych wraz z opiekunami, aby rozpocząć swoje zmagania podczas VIII już edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii, którego organizatorami są: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XIV Czyżyny oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

czytaj więcej...

VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lotnictwie - Na Skrzydłach Historii

VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lotnictwie - Na Skrzydłach Historii

W tym roku organizatorzy konkursu: Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XIV Czyżyny oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, do udziału oprócz gimnazjalistów zapraszają uczniów V i VI klas szkoły podstawowej. Patronat honorowy nad konkursem objął Przewodniczący Rady Miasta Krakowa – Bogusław Kośmider.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami i regulaminem VIII edycji.

czytaj więcej...

Na Skrzydłach Historii

Na Skrzydłach Historii

2 czerwca 2012 roku wielkim finałem zakończyła się VII edycja konkursu dla gimnazjalistów Na Skrzydłach Historii, organizowanego przez Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta, Radę i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły następujące placówki: Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum Nr 9, Gimnazjum Nr 36, Gimnazjum Nr 40 oraz Gimnazjum nr 48.

czytaj więcej...

Wernisaż fotografii VI edycji konkursu Na Skrzydłach Historii

Wernisaż fotografii VI edycji konkursu Na Skrzydłach Historii

28 października 2011 r. - godz. 17.00, os. Dywizjonu 303 1

Klub 303 zaprasza na wernisaż wystawy fotografii VI edycji konkursu Na skrzydłach historii..

Wernisaż będzie także oficjalnym rozpoczęciem nowej edycji konkursu.

czytaj więcej...

STRONA 1/2

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE