Kliknij tutaj i wypełnij formularz jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach.
Taniec Fotografia Języki obce Muzyka Areobik, Fitness, Gimnastyka Plastyka Joga Rękodzieło Kobieta/ Dla Pań Edukacja/Nauka Cyrk/Kuglarstwo/Akrobatyka Nauka gry na instrumentach Rytmika/Ruch Modelarstwo Manualne Teatr/ Improwizacja teatralna Gry logiczne/Planszówki Porady/Wymiana umiejętności Wychowywanie dzieci Psychologia/Socjologia Książka/Czytelnictwo Historia/Archeologia Karate/Jujutsu/Sztuki walki Samoobrona Wymiana rzeczy/Pchli targ Rysunek/Malarstwo Strzelectwo Sport/Rekreacja Tradycje/Ludowość Spotkania/Towarzyskie Literatura/Pisarstwo Śpiew/Chór Ekologia/Przyroda Komputery/Robotyka Film/Kino Podróże/Turystyka Sztuka/Architektura
O klubie | Zajęcia | Aktualności | Relacje | Galeria zdjęć | Usługi
9 grudnia 2019 roku wieczorem w Klubie Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków–Nowa Huta odbyło się finałowe spotkanie projektu „Cudze chwalicie? Nową Hutę poznajcie!”, realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty z okazji obchodów 70–lecia powstania Nowej Huty.
Pisanki zdobione cekinami albo metodą decoupage – wtorkowe popołudnia pierwszej połowy kwietnia w Klubie Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta upływały pod znakiem wielkanocnych warsztatów artystycznych.
9 grudnia 2018 w Klubie Pod Kasztanami odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz jego pomocnikami. Dzieci oraz rodzice aktywnie uczestniczyli w mikołajkowym show, które poprzedziło wizytę Mikołaja oraz wręczenie prezentów. Było wspólne śpiewanie, tańce, pytania sprawdzające poziom wiedzy naszych najmłodszych o Świętym oraz rodzinne konkursy.
Po zakończeniu części artystycznej, w asyście świeżo przeszkolonych pomocników – rodziców, na salę wkroczył dumnie Święty Mikołaj i wręczył upominki najmłodszym uczestnikom spotkania. Jak się okazało, wszystkie dzieci w mijającym rok były grzeczne, bo każde wyszło z Klubu z mikołajową paczką.
W niedzielny wieczór 11 listopada, dokładnie w setną rocznicę powrotu Polski na mapy Europy, w Klubie Pod Kasztanami spotkali się mieszkańcy osiedli Kościelniki i Wróżenice oraz zaproszeni goście, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dla Polaków dzień.
Na zakończenie cyklu imprez plenerowych, organizowanych w tym roku przez kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta dzięki finansowemu wsparciu firmy ArcelorMittal Poland Spółka Akcyjna, 28 września 2018 r. w Klubie Pod Kasztanami odbył się Jesienny Dzień Kościelnik. Na młodych uczestników wydarzenia czekała moc atrakcji.
Finał działań projektu Kultura sąsiedzka w Klubie Pod Kasztanami przybrał uroczystą postać Wieczornicy Patriotycznej i został zorganizowany dokładnie w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – 11 listopada 2017 roku.
Czasami interwencje w ramach projektu Kultura sąsiedzka, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017, przybierają dość niespodziewane i na pierwszy rut oka niewiele mające z kulturą, jako taką, kierunki… Jeśli jednak działania te przekładają się na ciekawe rozmowy, integrację oraz pozwalają zadbać o siebie i poczuć się wyjątkowo – zgadzamy się na nie bez zastrzeżeń! I właśnie w ten sposób 12 października br. Klub Pod Kasztanami zamienił się w salon piękności i stał przestrzenią aktywności kobiet.
21 września b.r. 22-osobowa grupa projektowa z Klubu Pod Kasztanami działająca w ramach projektu Kultura sąsiedzka, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017”, wyruszyła wczesnym rankiem w barwną podróż do słynnego z malowanych chat Zalipia – małopolskiej wsi w powiecie dąbrowskim, w gminie Olesno, położonej ok. 70 km od Krakowa.
1 sierpnia 2017 roku punktualnie o godzinie 17.00 w Klubie Pod Kasztanami na os. Kościelniki rozpoczęliśmy pierwsze spotkanie drugiej, przygotowawczej fazy projektu Kultura sąsiedzka. Ze względu na wyjątkowy dzień (73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego) oraz porę (godzinę W) spotkanie rozpoczęliśmy minutą ciszy na cześć bohaterów, którzy walczyli i ginęli w lecie 1944 roku w stolicy.
Następnie wywiązała się dyskusja na temat pojęcia patriotyzmu oraz bohaterstwa we współczesnym świecie, podczas której pojawiło się również sporo wspomnień – okazało się bowiem, że w rodzinach niektórych uczestniczek spotkania były osoby w jakiś sposób związane z walką o Ojczyznę, a nawet bezpośrednio z Powstaniem Warszawskim. Te cenne „cegiełki” rodzinnej, bliskiej historii wywołały żywe emocje i wzruszenie wśród zebranych Pań. Na zakończenie części historycznej spotkania odczytałyśmy piękny wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Rodzicom.
Podczas spotkań fazy diagnostycznej projektu Kultura sąsiedzka dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017, uczestnicy pracują pilnie nad wstępnym określeniem kierunku swoich interwencji. Czym mają być owe interwencje? Są to działania, jakie w toku projektu podejmą jego uczestnicy w celu zaspokojenia i rozwinięcia potrzeb kulturalnych oraz integracji grup społeczności w miejscu zamieszkania. Interwencje mogą przybierać rozmaity charakter – mogą być ukierunkowane na potrzeby jedynie tych osób, które spotykają się na zajęciach projektowych lub też dotyczyć całych, wielopokoleniowych grup z osiedli, mogą odbywać się stacjonarnie lub być wyjazdowe – w każdym wypadku jednak mają to być działania społeczne lub związane z szeroko pojętą kulturą. Wszystko zależy od uczestników zajęć, którzy inwestując swój czas i biorąc udział w spotkaniach Kultury sąsiedzkiej stają się prawdziwymi decydentami w kwestii zarządzania projektem.