VII Festiwal Zaklęte w Dyni, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
VII Festiwal Zaklęte w Dyni

W 2018 roku odbędzie się siódma już edycja FESTIWALU ZAKLĘTE W DYNI. Festiwal wpisuje się w światową tendencję organizowania imprez dyniowych, które odbywają się między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Niemczech. Dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, możliwa jest realizacja Festiwalu na dużą skalę i w poszerzonej formule, z wykorzystaniem różnorodnych form działania.

Celem organizacji VII FESTIWALU ZAKLĘTE W DYNI jest umacnianie tożsamości regionalnej mieszkańców Małopolski poprzez upowszechnianie tradycji uprawy dyni (m.in. w Dzielnicy XVIII Nowa Huta) oraz utrzymanie lokalnego dziedzictwa regionalnego i jego kultywowanie. Otwarta formuła Festiwalu i jego ogólna dostępność oraz interdyscyplinarny charakter umożliwia udział w nim całych rodzin.

VII FESTIWAL ZAKLĘTE W DYNI jako projekt interdyscyplinarny zakłada prowadzenie działań z zakresu edukacji kulturalnej, animacji i promocji tradycji lokalnej, również poprzez wykorzystanie nowych technologii i metod komunikacji (np. internetowy poradnik artystyczny na stronie Festiwalu). W ramach Festiwalu zorganizowane będą konkursy: plastyczny i hodowlany oraz różnorodne akcje, m.in. warsztaty plastyczne i rękodzielnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych, warsztaty cyrkowe, gry, zabawy, dyniowe malowanie twarzy, dyniowy pokaz kulinarny – pokaz wykonania dyniowego dania przez zawodowego kucharza, degustacja dyniowej potrawy.

Z roku na rok wzrasta ilość uczestników konkursów dyniowych, co zachęca nas do kontynuowania tego coraz popularniejszego wśród mieszkańców wydarzenia.

VII FESTIWAL ZAKLĘTE W DYNI odbędzie się w Krakowie, w Alei Róż - samym sercu Nowej Huty – miejscu, gdzie każdy chętny bez problemu może dotrzeć.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Więcej informacji na temat Festiwalu na stronie projektu: www.zakletewdyni.pl

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE