Teatr w mig, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Teatr w mig

Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta został realizatorem projektu "Teatr w mig", mającego formę integracyjnych warsztatów teatralnych dla dzieci - słyszących i niesłyszących. Projekt jest realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego "Lato w teatrze" i finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat odbędą się w terminie 19-30 sierpnia 2019 roku.

PROGRAM "TEATR W MIG" W KLUBIE JĘDRUŚ

Gesty. To one będą miały przewagę nad słowami podczas wyjątkowego spektaklu teatralnego. TEATR W MIG to teatr dostępny. Bez barier, bez podziałów. To wspólna płaszczyzna porozumienia i komunikacji. Warsztaty wpisują się w nurt teatru, który nie tylko wykorzystuje polski język migowy, ale także oddaje przestrzeń na scenie dzieciom często wykluczonym ze względu na dysfunkcję słuchu. Inspiracją do powstania tego projektu są spektakle takie jak "Bunt Głuchych” oraz "Opera dla Głuchych", w których osoby z dysfunkcją słuchu są głównymi aktorami i twórcami przedstawienia. W ramach zajęć przejdziemy przez wszystkie etapy tworzenia przedstawienia - od napisania scenariusza, poprzez tworzenie scenografii, przygotowanie rekwizytów i lalek oraz realizacji pokazu finałowego. Podczas warsztatów dzieci słyszące będą miały okazję zdobyć umiejętności niewerbalnego przekazania podstawowych informacji w polskim języku migowym (PJM). Dzieci Głuche wprowadzone zostaną w świat teatru - staną się jego współautorami i wprowadzać będą w swój świat językowy dzieci słyszące. TEATR W MIG to wyjątkowy pokaz twórczości dzieci, które będą miały okazję wspólnie, mimo różnic językowych, doświadczyć magii teatru.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 12. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 18 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom.

W tegorocznej edycji programu weźmie udział ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:
www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze

Odwiedź stronę Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego na Facebooku!

LATO W TEATRZE 2019 organizują:

  • w ramach modułu LATO W TEATRZE+ Gminny Ośrodek Kultury w Górznie + Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy + Ośrodek Teatralny Kana Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie + Fundacja Otwieramy Kulturę i Sztukę Wrocławski Teatr Lalek + Fundacja Interstellar
  • w ramach modułu LATO W TEATRZE A la teatr (Borkowice, Nowinki, Pecna), Biblioteka - Centrum Kultury i Promocji Gminy Lu-biewo, Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice z siedzibą w Piotrowicach, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, „Dzieci Z Pasją” Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie, Fundacja Bieszczadzka (Płowce), Fundacja Da Radę (Nysa), Fundacja na rzecz Wspierania oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych ''Kreolia-Kraina Kreatywności'(Jerutki), Fundacja PRO FUTURO (Sułko-wice), Fundacja Sztuki „JAW DIKH” (Czarna Góra), Fundacja t: (Wałbrzych), Fundacja Teatr Latarnia (Załuki), Fundacja TIFF Collective (Krzywaniec), Fundacja Uskrzydleni (Poznań), Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem, Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie, Lubartowski Ośrodek Kultury, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strzelnie, Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” (Radom), Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA (Kraków), Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Ośrodek Kultury PomPA (Pomiechówek), Staszowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Poddańczy (Tyczyn), Stowarzyszenie „Biuro Sztuki” (Warszawa), Stowarzyszenie Calos Caga-thos (Zambski Kościelne), Stowarzyszenie Pomocy Szansa (Kostry Noski), Stowarzyszenie Promocji Artystycznej (Solniki), Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Tartak (Sejny), Suwal-ski Ośrodek Kultury, Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum" w Katowicach, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, TEATR FIGUR KRAKÓW Fundacja Działań Twórczych (Czaplinek), Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej (Reszel), Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE