Kliknij tutaj i wypełnij formularz jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach.
Taniec Fotografia Języki obce Muzyka Areobik, Fitness, Gimnastyka Plastyka Joga Rękodzieło Kobieta/ Dla Pań Edukacja/Nauka Cyrk/Kuglarstwo/Akrobatyka Nauka gry na instrumentach Rytmika/Ruch Modelarstwo Manualne Teatr/ Improwizacja teatralna Gry logiczne/Planszówki Porady/Wymiana umiejętności Wychowywanie dzieci Psychologia/Socjologia Książka/Czytelnictwo Historia/Archeologia Karate/Jujutsu/Sztuki walki Samoobrona Wymiana rzeczy/Pchli targ Rysunek/Malarstwo Strzelectwo Sport/Rekreacja Tradycje/Ludowość Spotkania/Towarzyskie Literatura/Pisarstwo Śpiew/Chór Ekologia/Przyroda Komputery/Robotyka Film/Kino Podróże/Turystyka Sztuka/Architektura
Sąsiedzka potańcówka z muzyką tradycyjną graną na żywo to projekt Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, który zrealizowany zostanie w Klubie Jędruś. Celem wydarzenia jest przede wszystkim międzypokoleniowa integracja mieszkańców os. Centrum A w Nowej Hucie i okolic oraz wzrost ich wiedzy na temat muzyki i tańców tradycyjnych z różnych stron Europy. W trakcie potańcówki uczestnicy będą mieli okazję bawić się przy muzyce granej przez kapelę, poznać podstawy tańców ludowych (m. in. polskich, katalońskich i węgierskich), jak też za pomocą muzyki poznawać inne kultury.
Projekt współfinansowany ze środków Fundacji PZU.
Zespół projektu:
Piotr "Jaszczur" Śnieguła - aktor, muzyk, kompozytor, instruktor teatralny. Od 2013 związany z Teatrem Brama z Goleniowa, a w latach 2015 - 2017 członek grupy kabaretowej "Impro z Krypty" na Zamku Książąt Pomorskich. Lider formacji muzycznej "Takie Po Prostu Trio", klarnecista, gitarzysta w zespole muzycznym "Tarapaty", muzyk w teatrze "6 i pół" oraz w Teatrze Kingdom Of Curvy Fork, założyciel Teatru Spotkań Wielu. Obecnie student międzyuczelnianego kierunku Arteterapia w Katowicach.
Aleksander Kwietniak - Student muzykologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zainteresowany muzyką dawną od strony naukowej, tradycyjną od strony praktycznej. Od zawsze działa w środowisku miłośników tradycji jako muzyk, śpiewak i tancerz. Doświadczenia zdobył współpracując z mistrzami jak np. Jacek Hałas, Janusz Prusinowski, Stanisław Witkowski, Witek Broda. Jeden z założycieli Kapeli Teatru Brama, członek krakowskiej kapeli Raraszek, zespołów Tęgie Chłopy i Janusz Prusinowski Kompania.
Filip Zgorzelski - w 2019 r ukończył studia na Krakowskiej Akademii Muzycznej. Finalista Międzynarodowego Konkursu Interpretacyjnego Instrumentów Dętych w Brnie. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień w kraju i za granicą. Grał z wieloma orkiestrami, m. in. Operą Krakowską, Filharmonią Podkarpacką, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, a także Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.
Dominika Bremer - koordynatorka projektu, absolwentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie studentka pracy socjalnej na tejże uczelni. Instruktorka w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Członkini Fundacji KONTRA/BANDA, współogranizatorka czterech edycji Festiwalu Stu Sztuk w Starym Wylezinie (woj. łódzkie). Od kilku lat związana z Teatrem Węgajty, członkini Latającego Kolektywu Wioski Teatralnej (grupy odpowiedzialnej za realizację festiwalu teatralnego Teatru Węgajty). W przeszłości zaangażowana w działania animacyjne z dziećmi i młodzieżą (kolonie, praca w świetlicy w Rząsce) oraz pracę z osobami bezdomnymi (wolontariat w dziale streetworkerów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie).
Joanna Augustyniak - koordynatorka dostępności działań Patańcówki; pedagożka i animatorka kultury, tłumaczka PJM, założycielka Grupy MIGAWKI, koordynatorka projektów dla osób z niepełnosprawnościami i projektów integracyjnych w OKK-NH.
Anna Urych - animatorka dziecięca; w przeszłości drużynowa w harcerstwie, wychowawczyni kolonijna, od pięciu lat animatorka czasu wolnego, instruktorka podczas szkoleń dla przyszłych animatorów, na co dzień pracuje z dziećmi, prowadząc zajęcia z robotyki w placówkach oświatowych