Projekt Moon, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Projekt Moon

Projekt Międzynarodowej Współpracy Artystycznej ” MOON”

Projekt „MOON” jest drugim projektem realizowanym we współpracy Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta i Teatru Zéotrope z Francji.
Pierwszy polsko-francuski projekt artystyczny „Szekspir” realizowany był w latach 2010-2012.

PROJEKT „MOON”

Ideą projektu „MOON” jest wymiana artystyczna pomiędzy aktorami Teatru Zéotrope z Francji, Grypą cyrkową z Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, która specjalizuje się w działaniach cyrkowych oraz mieszkańcami dzielnicy Nowa Huta w Krakowie i dzielnicy Brosses w Villeurbanne. Projekt składa się z pięciu etapów.
Projekt we współpracy z Teatrem Zeotrope z Francji realizujemy już od czerwca 2015 r.

W ramach projektu w terminie czerwiec 2015 – luty 2016 odbyły się już trzy etapy, podczas których aktorzy Teatru Zeotrope trzykrotnie przyjeżdżali do Nowej Huty aby poprowadzić tygodniowe wspólne warsztaty teatralne dla młodzieży – Grypy Cyrkowej z Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, których finałem był bezpłatny spektakl zagrany dla szerszej publiczności. Ponadto podczas pobytu aktorów Teatru Zéotrope w Nowej Hucie odbyły się happeningi - mini koncerty księżycowe, grane w przestrzeni Nowej Huty przez aktorów Teatru Zéotrope, warsztaty teatralno-filmowe dla mieszkańców Nowej Huty zwieńczone projekcją filmową, prowadzone i realizowane przez aktorów Teatru Zéotrope.

W lipcu 2016 r. odbędzie się czwarty etap projektu w ramach, którego Grypa cyrkowa wspólnie z mieszkańcami dzielnicy Brosses w Villeurbanne weźmie udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów Teatru Zéotrope a także poprowadzi warsztaty cyrkowe dla mieszkańców dzielnicy Brosses we Francji. Czwarte spotkanie – zostanie zwieńczone spektaklem zagranym dla szerszej publiczności we Francji w Villeurbanne.

W listopadzie 2016 r. zaplanowany jest kolejny – piąty etap projektu - spotkanie aktorów Teatru Zéotrope, mieszkańców dzielnych Brosses i Grypy Cyrkowej w Krakowie, podczas którego odbędą się warsztaty cyrkowe i spektakl.

Poza międzynarodowymi spotkaniami, partnerzy będą realizować także mniejsze wydarzenia – happeningi o tematyce księżycowej, we własnych dzielnicach. Na gruncie Polskim zorganizujemy w terminie wrzesień-październik 2016 r., warsztaty teatralne poprowadzone przez Alana Pakosza /kabareciarza, improwizatora, konferansjera, aktora, trenera improwizacji scenicznej/ dla grypy Cyrkowej z Klubu 303, których zwieńczeniem będą dwa małe happeningi księżycowe zrealizowane w przestrzeni Nowej Huty ( 2.10 i 30.10). W tym samym czasie Teatr Zéotrope będzie przygotowywał wspólnie z mieszkańcami dzielnicy Villeurbanne własne happeningi i wydarzenia artystyczne.

Instytucje zaangażowane w projekt: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, Polska), Teatr Zeotrope z Francji

Koordynator projektu: Magdalena Florek (kierownik Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta)

Czas trwania projektu: Projekt realizowany jest w latach czerwiec 2015 – listopad 2017.
Rozpoczęcie projektu w Polsce: 22.06.2015 r.

Projekt jest realizowany ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach programu „Bank Ambitnej Młodzieży”.

HARMONOGRAM:

I Etap
W terminie 22.06-27.06.2015 r. spotkanie aktorów Teatru Zeotrope i Grypy cyrkowej z Klubu 303 w Krakowie na wspólnych tygodniowych warsztatach teatralnych zwieńczonych spektaklem „Księżyc spadł” zagranym dla szerszej publiczności w Klubie 303. W ramach pierwszego etapu projektu zorganizowano także kilka niewielkich księżycowych happeningów w przestrzeni Nowej Huty (osiedla Dywizjonu 303 i Placu Centralnego), podczas których aktorzy zaprezentowali publiczności repertuar księżycowych piosenek z różnych stron świata ( m.in. Anglii, Francji, Włoch, Niemczech, Japonii, Armenii, Indii, Polski)

II Etap
W terminie 8.11-14.11.2015r. spotkanie aktorów Teatru Zeotrope i Grypy cyrkowej z Klubu 303 w Krakowie na wspólnych tygodniowych warsztatach teatralnych zwieńczonych spektaklem „Upiorne potwory” zagranym dla szerszej publiczności w Klubie 303. W ramach drugiego etapu projektu zorganizowano także warsztaty teatralno–filmowe dla mieszkańców Nowej Huty, których zwieńczeniem było nagranie filmu « chaplin’s movie o księżycu », który został zaprezentowany w Polsce i we Francji.

III Etap
W terminie 21.02-27.02.2016r. spotkanie aktorów Teatru Zeotrope i Grypy cyrkowej z Klubu 303 w Krakowie na wspólnych tygodniowych warsztatach teatralnych zwieńczonych spektaklem „Niezwykłe spotkanie mieszkańców Księżyca z mieszkańcami Ziemi” zagranym dla szerszej publiczności w Klubie 303. W ramach trzeciego etapu projektu zorganizowano po raz kolejny warsztaty teatralno-filmowe dla mieszkańców Nowej Huty, nagrany na warsztatach film stanowił część składową spektaklu.

IV Etap
W terminie 23.07-31.08.2016 r. spotkanie aktorów Teatru Zeotrope i Grypy cyrkowej z Klubu 303 we Francji na wspólnych tygodniowych warsztatach teatralnych zwieńczonych spektaklem zagranym dla szerszej publiczności w dzielnicy Villeurbanne. W ramach czwartego etapu projektu odbędą się także tygodniowe warsztaty uczestników Grypy cyrkowej i mieszkańców dzielnicy Villeurbanne.

V Etap
W terminie: 6.11-13.11.2016 spotkanie aktorów Teatru Zeotrope i mieszkańców dzielnicy Villeurbanne i Grypy cyrkowej z Klubu 303 we Francji na wspólnych tygodniowych warsztatach teatralnych zwieńczonych spektaklem zagranym dla szerszej publiczności w Klubie 303.

Ponadto w terminie wrzesień – październik w Polsce odbędą się (1 x w tyg.) warsztaty teatralne dla Grypy Cyrkowej o tematyce księżycowej. Na bazie warsztatów zostaną przygotowane dwa happeningi w przestrzeni Nowej Huty.

Relacja z przebiegu V etapu projektu TUTAJ.

Do galerii zdjęć zapraszamy TUTAJ.

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE