Noc Poezji, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Noc Poezji

Noc Poezji to organizowane od 2011 roku wydarzenie stanowiące jeden z komponentów marki KRAKOWSKIE NOCE, znakomicie rozpoznawanej zarówno przez krakowian jak i mieszkańców innych miast, niejednokrotnie specjalnie przybywających z tej okazji do Grodu Kraka.

Noc Poezji stanowi pretekst i okazję do ukazania różnorodności twórczości poetyckiej dawnej stolicy Polski poprzez szereg wydarzeń adresowanych do miłośników słowa i poezji w jej różnych formach i wymiarach. Wydarzenia organizowane w trakcie Nocy obejmują szerokie spektrum działań pobudzających kreatywność zarówno twórców, jak i publiki literackiej: od spotkań i pojedynków poetyckich, dyskusji tematycznych, warsztatów słowa, przez eksperymenty poetyckie z wykorzystaniem nowych mediów, po autorskie wydarzenia w przestrzeni miejskiej, spacery śladami mistrzów słowa, literackie gry miejskie, czy mający już swoją tradycję Konkurs na Książkowy Debiut Poetycki im. Anny Świrszczyńskiej.

Wiele projektów realizowanych w ramach Nocy Poezji odbywa się poza ścisłym centrum Krakowa, dzięki czemu ta wyjątkowa noc jest również czasem wędrówek, odkryć i poszukiwań…

Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta włącza się w wydarzenia Nocy Poezji od roku 2016 organizując koncerty, wieczory poetyckie, happeningi oraz warsztaty dla mieszkańców Nowej Huty w różnym wieku – również w klubach, które są najbardziej oddalone od centrum miasta.

Częściowo na podstawie materiałów ze strony: https://krakowskienoce.pl/219624,artykul,noc_poezji.html

Noc Poezji 2018

Noc Poezji 2017

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE