Kliknij tutaj i wypełnij formularz jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach.
Taniec Fotografia Języki obce Muzyka Areobik, Fitness, Gimnastyka Plastyka Joga Rękodzieło Kobieta/ Dla Pań Edukacja/Nauka Cyrk/Kuglarstwo/Akrobatyka Nauka gry na instrumentach Rytmika/Ruch Modelarstwo Manualne Teatr/ Improwizacja teatralna Gry logiczne/Planszówki Porady/Wymiana umiejętności Wychowywanie dzieci Psychologia/Socjologia Książka/Czytelnictwo Historia/Archeologia Karate/Jujutsu/Sztuki walki Samoobrona Wymiana rzeczy/Pchli targ Rysunek/Malarstwo Strzelectwo Sport/Rekreacja Tradycje/Ludowość Spotkania/Towarzyskie Literatura/Pisarstwo Śpiew/Chór Ekologia/Przyroda Komputery/Robotyka Film/Kino Podróże/Turystyka Sztuka/Architektura
W ramach tegorocznej Nocy Poezji nasz Ośrodek zrealizuje dwa liryczne projekty – konkurs recytatorski z cyklu „Mój świat” w Klubie Aneks (os. Łuczanowice) oraz trzecie spotkanie z poezją migową podczas Nowohuckiej Nocy Poezji Migowej w Klubie Jędruś.
W ramach Nocy Poezji w Klubie Aneks planujemy kolejną odsłonę konkursu recytatorskiego z cyklu „Mój świat”. W tym roku tematem przewodnim będzie motyw podróży w poezji dziecięcej – mamy nadzieję zaprosić młodych recytatorów do przygody na Wyspach Bergamutach: literackich wypraw bliższych i dalszych! Będzie to jubileuszowa, już XX. edycja konkursu w Klubie Aneks dla szkół podstawowych (kl. od I-III) oraz X edycja dla przedszkoli. Konkurs przez wszystkie te lata cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co potwierdza z roku na rok rosnąca liczba zgłaszanych do niego dzieci. Do przesłuchań zostały zaproszone głównie placówki oświatowe z terenu Nowej Huty, ale oczywiście konkurs będzie otwarty dla wszystkich chętnych. Uroczystą galę wręczenia nagród uświetni występ laureatów konkursu.
Czy poezję można pokazać? Czy poezja ma siłę łączenia z sobą nie tylko osób sobie nieznanych, ale osób posługujących się innym językiem? Odpowiedź na te pytania jest twierdząca, o czym mogli przekonać się uczestnicy dwóch poprzednich edycji Nowohuckiej Nocy Poezji Migowej, które odbyły się w Klubie Jędruś 7 października 2018 roku oraz 12 października 2019 roku. Zachęceni sukcesem oraz dopisującą frekwencją w poprzednich latach, postanowiliśmy kontynuować działania. Tak więc w 2020 roku już nieomal tradycyjnie, bo po raz trzeci, w Klubie Jędruś w ramach Nocy Poezji spotkają się osoby Głuche i słyszące, a tematem ich spotkania będzie poezja z motywem podróży w tle – migowa i tradycyjna. Spotkanie poprowadzi Joanna Augustyniak z Fundacji Grupy MIGAWKI (partner działania).
Poezja migowa zasadniczo różni się od poezji, która znana jest osobom posługującym się językiem werbalnym. Możemy wyróżnić kilka jej rodzajów m.in poezję kształtu, poezję ABC, poezję imienną czy liczbową.
Celem poetyckiego działania w Klubie Jędruś jest popularyzacja kultury Głuchych, promowanie poezji migowej wśród osób słyszących, a także integracja dwóch społeczności – poetów oraz miłośników poezji migowej i liryki słyszalnej.
Działania, które odbędą się w ramach 10. edycji NOCY POEZJI 2020.
Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach marki „Krakowskie Noce – Noc Poezji”.