Krakowski szlak Bajkoteki - W rozegranym świecie wierszy, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Krakowski szlak Bajkoteki - W rozegranym świecie wierszy

W terminie od czerwca do grudnia 2018 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty już po raz trzeci będzie organizować działania w ramach projektu Krakowski szlak Bajkoteki, który w tym roku nosi podtytuł W rozegranym świecie wierszy.

Swoim patronatem działania Krakowskiego szlaku Bajkoteki – w rozegranym świecie wierszy objęli Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wniosek Stowarzyszenia został doceniony przez Urząd Miasta Krakowa i otrzymał dofinansowanie w otwartym konkursie ofert na realizację w roku 2018 zadania publicznego Gminy Miejskiej Kraków w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pt. „Upowszechnianie literatury i działalność wydawnicza”. W ramach umowy z Miastem Kraków nie tylko przeprowadzimy warsztaty literackie i wznowimy poetycki przewodnik po Krakowie z wierszami Tadeusza Śliwiaka, ale również wydamy grę planszową inspirowaną wierszami Poety, w całości opartą na pomysłach uczestników ubiegłorocznych zajęć!

Jesienią w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej na ul. Rajskiej 1 w Krakowie odbędzie się seria literackich warsztatów opartych na wierszach dla dzieci Tadeusza Śliwiaka. Rezerwacji terminu dla grupy (klasy) dokonać można kontaktując się z Pracownią i Wypożyczalnią dla Dzieci WBP. Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku wczesnoszkolnym. Grupom biorącym udział w zajęciach zostaną przekazane bezpłatne egzemplarze publikacji Krakowski szlak Bajkoteki – poetyckiego przewodnika po Krakowie. Co więcej, do szkół lub instytucji zapisujących grupy na zajęcia trafi również bezpłatnie gra planszowa wydana z okazji przypadającego w tym roku 90 – lecia urodzin Tadeusza Śliwiaka.

Do kontaktu z nami zachęcamy również szkoły i biblioteki, których wychowankowie uczestniczyli w projekcie Krakowski szlak Bajkoteki w latach poprzednich, celem bezpłatnego otrzymania gry planszowej.

Działania projektu zmierzają do podniesienia poziomu czytelnictwa - głównie poezji - wśród uczniów krakowskich szkół i pokazania im, że tekst literacki może być również zaproszeniem czytelnika do działania. To właśnie działania twórcze dzieci pozwoliły naszemu Stowarzyszeniu na wydanie ilustrowanego przez najmłodszych przewodnika z wierszami Śliwiaka, a obecnie stały się inspiracją do pracy nad dwoma wersjami gry planszowej. Zachęcamy Was do śledzenia postępów pracy naszego zaprzyjaźnionego grafika – Wiktora oraz Weroniki, która na bazie pomysłów dzieci opracowuje zasady gry – szczegóły wkrótce.

Informacje dotyczące warsztatów oraz naboru na nie (terminy jesienne), dodruku książki oraz wydania gry będą sukcesywnie pojawiać się na stronie www.przyjacielenowejhuty.pl oraz profilu Stowarzyszenia na Facebooku oraz na stronach patronów projektu.

Wszelkich informacji udziela koordynator projektu pod numerem telefonu: 518 297 202 oraz mailowo: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE