Krakowski Szlak Bajkoteki - czytaj i wygrywaj!, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Krakowski Szlak Bajkoteki - czytaj i wygrywaj!

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty po raz drugi zrealizuje projekt Krakowski szlak Bajkoteki, który w roku 2017 nosi podtytuł Czytaj i wygrywaj!. Nowa odsłona projektu została doceniona przez Urząd Miasta Krakowa i otrzymała dofinansowanie w konkursie pt. „Upowszechnianie literatury i działalność wydawnicza - Organizacja wydarzeń literackich i wydawniczych w 2017 roku”. Dzięki dotacji znów będziemy mogli spotkać się z Wami na znanych i lubianych warsztatach poetyckich, obdarować Was książkami Tadeusza Śliwiaka oraz… wspólnie stworzyć koncepcję niezwykłej, krakowskiej literackiej gry planszowej!

Oprócz znanych i cenionych warsztatów dla dzieci, które zostaną przeprowadzone jesienią przez specjalistów w zakresie literatury w bibliotekach szkolnych i publicznych na terenie Krakowa, a których tematem będzie poetycka podróż po Grodzie Kraka śladami poezji autora Bajkoteki, w tym roku uczestnikom zeszłorocznej edycji projektu zaproponujemy nową formę obcowania z poezją i tworzenia literackich światów.

Będą to warsztaty mające na celu wymyślenie literackiej gry planszowej, które poprowadzą wspólnie: Weronika Śliwiak - koordynatorka projektu (doktorantka literaturoznawstwa na UJ, autorka książek, felietonistka i animatorka kultury) oraz Wiktor Tabak - grafik (autor komiksów, gier planszowych oraz ilustrator książek dla dzieci). Podczas tych niezwykłych spotkań będziemy wspólnie wymyślać grę od A do Z – począwszy od zasad, a skończywszy na wyglądzie pionków i samej planszy!

Ponadto dzięki dotacji, Stowarzyszenie wznowi wydanie książki Krakowski szlak Bajkoteki dla tych bibliotek na terenie Krakowa, dla których nie wystarczyło publikacji w poprzednim roku. Oczywiście na książki mogą również liczyć uczestnicy warsztatów – zarówno literackich, jak i tworzenia gry!

Celem projektu jest podnoszenie poziomu czytelnictwa - głównie poezji - wśród uczniów krakowskich szkół i pokazanie im, że tekst literacki może stanowić również zaproszenie dla czytelnika do działania i współtworzenia.

Swoim patronatem działania Krakowskiego szlaku Bajkoteki – czytaj i wygrywaj! objęli: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta.

Szczegóły dotyczące terminów warsztatów oraz naboru na nie (od 5 czerwca do 30 września 2017) już są – śledźcie więc naszą stronę  oraz szukajcie informacji o projekcie na stronach patronów projektu!

Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu: 518 297 202 oraz mailowo: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

www.krakow.pl

www.ngo.pl

PRZEBIEG PROJEKTU

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE