Koronkowa robota, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Koronkowa robota

Jak wygląda koronka szydełkowa? A jak czółenkowa? Czy koronki teneryfowe trudno wykonać? Jak zrobić koronki klockowe? Jeśli chcesz znaleźć odpowiedź na te pytania przyjdź do Klubu 303 i weź udział w bezpłatnych warsztatach koronczarskich.

Warsztaty poprowadzi mistrzyni koronek Pani Jadwiga Węgorek, która swoje wizje artystyczne przelewa na płótno i koronki za pośrednictwem igły, nici i klocków. W swoich pracach (głównie koronka klockowa) stosuje nici lniane w dwóch odcieniach, co daje niepowtarzalny efekt kompozycyjny. Jej mistrzowsko wykonane prace były eksponowane na wystawach indywidualnych (19 razy) i zbiorowych (143 razy) , Cepeliadach i Targach Sztuki Ludowej. W konkursie zorganizowanym z okazji 45­leciolecia Spółdzielni Koronka w Bobowej w 1999 roku, Jadwiga Węgorek otrzymała nagrodę za całokształt twórczości.

Warsztaty rozpoczną się w maju i potrwają do grudnia. Zostaną zakończone uroczystą wystawą oraz wręczeniem dyplomów. Spotkania będą odbywały się cyklicznie po 10 godzin w miesiącu.

Ze względu na stopień trudności tworzonych podczas warsztatów koronek, projekt jest dedykowany dla odbiorców dorosłych, jak też dla starszej młodzieży.

Szczegółowe informacje odnośnie terminów zapisów i warsztatów można znaleźć w Aktualnościach w zakładce Klubu 303.

Informacja o początku, oraz zapisach: Koronkowa robota - w świecie rękodzieła.

Relacja z pierwszej części projektu: Koronkowa robota - w świecie rękodzieła, czyli koronkowe warsztaty w Klubie 303

Relacja po drugiej części projektu: Koronkowa robota – w świecie rękodzieła, kolejne warsztaty w Klubie 303

Warsztaty koronki teneryfowej - relacja, galeria

Warsztaty koronki klockowej i WERNISAŻ WYSTAWY - relacja, galeria

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE