Kombinator Twórczy, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Kombinator Twórczy

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Kub Krzesławice zapraszają dzieci i młodzież szkół podstawowych do udziału w bezpłatnym projekcie Kombinator Twórczy, którego celem jest zaangażowanie w proces rzemieślniczo-artystyczny z użyciem materiałów takich jak drewno, papier i tkanina.
Zajęcia poprowadzą specjaliści w danych dziedzinach- artyści i rzemieślnicy. Prowadzący zaangażują dzieci zarówno w praktyczny proces twórczy, podczas którego będą oni mogli doświadczyć pracy manualnej jak również opowiedzą o stronie technicznej materiałów, ekologii, konstrukcji i tradycjach warsztatu. Od września do listopada odbędą się 3 tematyczne spotkania obejmujące: warsztaty stolarskie, malowanie na tkaninie oraz tworzenie papieru czerpanego. Projekt zakończy wydarzenie, podczas którego prace wykonane we wszystkich poznanych technikach zaprezentują młodzi debiutanci rzemiosła.
W czasach wszechogarniającego plastiku i zautomatyzowania cykl zajęć ma na celu rozbudzić zainteresowanie starymi technikami, wdrożyć uczestników w podstawy ręcznej pracy z naturalnymi materiałami, a także pokazać model pracy mistrz - uczeń. Jednocześnie jest okazją do integracji międzypokoleniowej oraz pogłębienia lokalnej postawy wobec dorobku kulturalnego i dbałości o spuściznę regionu.
Na wszystkie wykłady i warsztaty organizatorzy zapraszają do Klubu Krzesławice (os. Krzesławice, ul. M. Wańkowicza 17), który idealnie w formie nawiązuje do starej zabudowy wiejskiej a towarzystwo XVII-wiecznego kościoła i Dworku Jana Matejki z pięknym ogrodem dopełnia klimatu dawnych czasów.
Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, partnerem Ośrodek Kultury Kraków- Nowa Huta, a wsparcia finansowego udzielił ArcelorMittal Poland w ramach programu minigrantów „Działamy lokalnie” edycja 2019.

PRZEBIEG PROJEKTU

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE