Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Kluby
Klub Aneks

Klub Aneks

Klub Aneks usytuowany jest w zabytkowym Dworze Mycielskich. Po raz pierwszy nazwa wsi pojawiła się w źródłach historycznych pod koniec XIV wieku. Dwór otacza piękny park w stylu angielskim. Do dziś zachował się budynek dawnego zboru ewangelickiego z 1636 roku oraz kalwiński cmentarz. Nieopodal parku znajdują się dwa boiska sportowe oraz siłownia plenerowa. Malownicze otoczenie stanowi o wyjątkowości Klubu, a dzięki bogatej ofercie zajęć i atmosferze przytulności Klub cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Łuczanowic i okolic.

czytaj więcej...

Klub Dukat

Klub Dukat

Godziny otwarcia Klubu*:

 • poniedziałek - 8.00-16.00
 • wtorek - 11.00-19.00
 • środa - 12.00-20.00
 • czwartek - 11.00-19.00
 • piątek - 8.00-16.00

* Godziny pracy klubu z powodu nieprzewidzianych okoliczności mogą ulec zmianie.

Klub Dukat usytuowany jest w dawnej wsi Grębałów, notowanej w źródłach historycznych już w 1247 r., na terenie której znajduje się fort obronny wybudowany podczas I wojny światowej przez Austriaków. W bezpośrednim otoczeniu Klubu jest plac zabaw, plenerowa siłownia oraz 2 boiska sportowo-rekreacyjne. W budynku - ładna sala widowiskowa ze sceną. Całkowicie ogrodzony obiekt z kilkunastoma miejscami parkingowymi stanowi znakomite miejsce dla spotkań i różnego rodzaju imprez. W Klubie działa od lat teatralny zespół seniorów Klubowa Grupa Poetica. W ramach działalności realizowane są liczne imprezy oraz stałe zajęcia artystyczno - edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Profil Klubu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/klubdukat

czytaj więcej...

Klub Herkules

Klub Herkules

Klub Herkules znajduje się w os. Branice, w odległości ok. 6 km od centrum Nowej Huty. Klub jest placówką prowadzącą działalność edukacyjną, kulturalną i wychowawczą. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z różnorodnych dziedzin. Klub kultywuje dawne tradycje tj. wyplatanie wieńców dożynkowych, udział w Dożynkach, a także organizuje imprezy kulturalne.

czytaj więcej...

Klub Jedność

Klub Jedność

Klub Jedność położony jest na obrzeżach miasta Krakowa, w Dzielnicy XVIII Nowa Huta w osiedlu Wolica. Klub znajduje się niedaleko Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz blisko Kaplicy im. Matki Boskiej Częstochowskiej, w budynku sąsiadującym z Przychodnią Zdrowia i OSP. Z tyłu za budynkiem Klubu znajduje się malowniczy staw, gdzie na wiosnę rozkwitają piękne lilie wodne, pływają dzikie kaczki i niewielkie ryby, wokół Klubu jest dużo zieleni. Obok Klubu usytuowano trawiaste boisko do piłki nożnej. Pracownicy Klubu starają się podtrzymywać i kultywować miejscowe tradycje, obrzędy i zwyczaje oraz pobudzać inicjatywy kulturalne . Współpracują z mieszkańcami i środowiskiem lokalnym, organizują imprezy zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla osób dorosłych i seniorów, zachęcając do aktywnego spędzenia wolnego czasu, rozwijania pasji i talentów.

W latach 2019-2020, ze środków Gminy Miejskiej Kraków przeprowadzono kompleksową modernizacji Klubu, dzięki czemu wschodnie peryferia Krakowa zyskały nowoczesną placówkę kultury.

czytaj więcej...

Klub Jędruś

Klub Jędruś

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek – 15.00-18.00
 • wtorek – 15.00-21.00
 • środa – 9.00-17.00
 • czwartek – 15.00-19.30
 • piątek – 9.00-20.00
 • sobota – zamknięte

Klub Jędruś został wybudowany w czynie społecznym przez mieszkańców nowohuckiego osiedla Centrum A. Do dziś pełni funkcję miejsca otwartego dla wszystkich, jest miejscem akceptacji, wzajemnej pomocy, inspiracji i szacunku. W Klubie Jędruś organizowane są zajęcia edukacyjne i ruchowe dla maluchów, dzieci szkolnych i młodzieży. Klub angażuje się także w inicjatywy dla dorosłych - spotkania Koła Gospodyń Miejskich i Koła Seniorów nr 20 i organizuje zajęcia Kickboxerskiej Grupy Kobiecej. Klub Jędruś włączył się także w miejski program Klub Rodziców, w ramach którego organizowane są warsztaty, spotkania ze specjalistami i zabawy, w tym: Gimnastyka dla małych i dużych, Baby w Centrum, Projekt: Wspólna Sobota czy Rodzicielskie Koło Ratunkowe. Pracowniczki Klubu Jędruś, są otwarte na propozycje społeczności. Wierzymy, że działania kulturalne są najlepsze jakościowo, kiedy są wypracowywane wspólnie, dlatego razem z mieszkankami i mieszkańcami Nowej Huty realizujemy inicjatywę "Centrum Sąsiedzkie", które stanowi platformę wymiany doświadczeń i podstawę sąsiedzkich działań.

Działanie Klubu można śledzić w social media:

Kadra Klubu:

 • Magdalena Pluta – kierowniczka (tel. 798942903)
  Absolwentka socjologii i antropologii kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Niekonwencjonalna i niesforna, ale oddana pracy pedagogicznej, kulturalnej i animacyjnej. Kierowniczka Klubu Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. W wolnej chwili zwiedza świat stopem, biwakuje i trenuje sporty. Szanuje i nie rozumie sztuki, ale głęboko wierzy w jej terapeutyczne i wzmacniające działanie. Wierzy w potencjał każdego dzieciaka na planecie.
 • Alicja Kucharska - instruktorka
  Ukończyła studia licencjackie z socjologii, aktualnie studiuje skandynawistykę; absolwentka kursu Podstaw Choreografii Scenicznej. Tancerka tańca współczesnego; aktorka teatru „W międzyczasie”, Absolwentka Szkoły Liderów i Liderek społecznych, a także Mobility Academy for Local Leaders. Brała udział w wielu wymianach oraz projektach międzynarodowych (m.in. liderka w projekcie Brave Kids w Gruzji). Kocha dobre kryminały i podróże, nie umie żyć bez kawy, uwielbia dobre jedzenie.
 • Dominika Bremer – instruktorka
  Absolwentka teatrologii na UJ, studentka pracy socjalnej na tej samej uczelni. Członkini Fundacji KONTRA/BANDA oraz Latającego Kolektywu Wioski Teatralnej Teatru Węgajty. W przeszłości stażysta gazety teatralnej "Didaskalia", publikowała również w "Teatrze" i na portalu e-teatr. Instruktorka i wychowawczyni podczas różnych projektów z dziećmi i młodzieżą (Lato w Teatrze, Festiwal Stu Sztuk).

czytaj więcej...

Klub Karino

Klub Karino

Godziny otwarcia Klubu:

 • poniedziałek 15.00-20.00
 • wtorek 15.00-20.00
 • środa 15.00-20.00
 • czwartek 15.00-22.00
 • piątek 14.00-20.00

Klub Karino jest placówką prowadzącą wszechstronną działalność edukacyjną, kulturalną i wychowawczą. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z różnorodnych dziedzin. Wyróżniamy się spośród innych placówek zajęciami wyjątkowymi: zajęcia archeologiczne czy strzeleckie. Klub słynie z działalności o charakterze obrzędowym i kultywowania dawnych tradycji (m.in. pieczenie chleba, zwyczaje dożynkowe, kolędowanie).

czytaj więcej...

Klub 303

Klub 303

Klub działa w sercu osiedla Dywizjonu 303. Wyróżnikiem Klubu 303 na tle innych placówek kulturalno-oświatowych jest cyrk. Instruktorzy i kolejne pokolenia uczestników zajęć cyrkowych w Klubie 303 od lat razem tworzą to miejsce, stanowiąc o jego wyjątkowości na kulturalnej mapie miasta. Mają na koncie liczne akcje, happeningi i instalacje artystyczne, współpracują od lat z cyrkami i teatrami z Francji i Niemiec, a drzwi klubu są szeroko otwarte dla zainteresowanych sztuką cyrkową bez względu na wiek. Ale nie samym cyrkiem Klub 303 stoi. Na co dzień pracuje na rzecz środowiska lokalnego Dzielnicy XIV Czyżyny organizując różnorodne zajęcia stałe, warsztaty i imprezy dla różnych grup wiekowych: maluszków, dzieci i młodzieży, dorosłych oraz seniorów.

Strona Klubu na portalu Facebook

czytaj więcej...

Klub Krzesławice

Klub Krzesławice

Klub Krzesławice usytuowany jest w Krzesławicach, które stanowią swoistego rodzaju skansen ziemiańskiej sielanki pośród miejskiego krajobrazu. W bliskim sąsiedztwie Klubu znajduje się malowniczy drewniany kościółek z XVII w. oraz Dworek Jana Matejki otoczony dzikim parkiem. Krzesławice są ulubionym miejscem spacerów mieszkańców pobliskich osiedli. Klub otwiera drzwi dla wszystkich, którzy w kameralnej atmosferze chcą realizować się artystycznie lub skorzystać z innych propozycji spędzania czasu wolnego.

czytaj więcej...

Klub Mirage

Klub Mirage

Klub Mirage od 25 lat działa na terenie dzielnicy XV Mistrzejowice, prowadząc działalność na rzecz społeczności lokalnej. W swej ofercie ma szeroki wachlarz zajęć kulturalnych, edukacyjnych i rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Galeria klubowa M plus prezentuje prace twórców zarówno profesjonalnych, jak i nieprofesjonalnych. Każdy mieszkaniec – od maluszka do seniora – może znaleźć w ofercie Klubu coś dla siebie. 

Klub jest klimatyzowany!                                     

czytaj więcej...

Klub Pod Kasztanami

Klub Pod Kasztanami

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek -13.30-18.30
 • wtorek - ZAMKNIĘTE
 • środa - 13.30-19.30
 • czwartek - 16.30-18.30
 • piątek - 13.30-19.30

Klub Pod Kasztanami znajduje się w dolinie Potoku Kościelnickiego, z dala od centrum Krakowa. Jest położony wśród zieleni, tuż obok dwóch dużych kasztanowców. Klub Pod Kasztanami posiada krakowskie stroje ludowe na występy dożynkowe i nie tylko. W godzinach otwarcia Klubu na stałe i bezpłatnie znajdują się: piłkarzyki, stół do ping – ponga, dart, gry planszowe.

Profil Klubu na portalu Facebook.

czytaj więcej...

Klub Wersalik

Klub Wersalik

Klub Wersalik mieści się niedaleko Placu Centralnego. Klub działa na rzecz aktywizacji i integracji mieszkańców w każdym wieku. Prowadzone są liczne zajęcia dla dzieci, warsztaty, odbywają się imprezy okolicznościowe i tematyczne dla każdej grupy wiekowej. Klub współpracuje z wolontariuszami, którzy zajmują się przede wszystkim pracą z dziećmi w Akademii Dzieci i Młodzieży, ale wspierają także wszystkie działania Klubu. To właśnie dzięki ich pomocy realizowane są w Klubie różne projekty socjalne i kulturowe, przede wszystkim na rzecz najbliższej społeczności lokalnej. Gwarantujemy sympatyczną atmosferę, ciekawą ofertę oraz udział w atrakcyjnych inicjatywach.

Profil Klubu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/wersalik1

czytaj więcej...

Klub Zakole

Klub Zakole

Godziny otwarcia Klubu:

 • poniedziałek - 13.00-21.00
 • wtorek: 12.00-20.00
 • środa: 13.00-21.00
 • czwartek: 11.00-19.00
 • piątek: 11:30-19:30

Klub Kultury Zakole jest trzynastym klubem Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta. To zupełnie nowa placówka, która rozpoczęła działalność w październiku 2018 roku.

Budowa Klubu w Kantorowicach jest efektem inicjatywy mieszkańców osiedla, zaangażowania Stowarzyszenia Nasze Kantorowice oraz osobistych starań Radnego Miasta Krakowa Kazimierza Chrzanowskiego, Przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie Pana Stanisława Madeja oraz Radnego Dzielnicy XVII Pana Wiesława Wojnarskiego. W 2014 r. Pan Prezydent prof. Jacek Majchrowski podjął decyzję o budowie Klubu w Kantorowicach. Realizatorem inwestycji jest Zarząd Inwestycji Miejskich, docelowo placówką ma zarządzać Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta.

Budynek Klubu został wzniesiony w tzw. technologii pasywnej. Dzięki temu koszty jego eksploatacji i ogrzewania są mniejsze o ok. 30% w stosunku do budynku wybudowanego w technologii tradycyjnej. Atut natury estetycznej stanowi jego malownicze położenie - pośród drzew oraz ogrodu, który powstał w ramach projektu „Ogrody Nowej Huty” z udziałem Stowarzyszenia Nasze Kantorowice oraz mieszkańców Kantorowic.

Serdecznie zapraszamy!!!

Profil Klubu na portalu Facebook.

czytaj więcej...

Klub Zgody

Klub Zgody

Klub rozpoczął swoją działalność w latach 70-tych XX w. i działał do 1991 r. pod nazwą Przyjaźń na os. Zgody 1. Wkrótce też nazwa została zmieniona na Klub Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Od 2015 r. klub nosi nazwę Klubu Zgody, którą wybrali sami mieszkańcy.

W styczniu 2020 r. otwarta została nowa siedziba Klubu Zgody. W miejscu, gdzie dotychczas funkcjonował nowohucki oddział Muzeum Krakowa – Dzieje Nowej Huty na os. Słonecznym 16 - tworzy się nowe miejsce spotkań i przestrzeń twórcza dla mieszkańców: dzieci, rodzin z dziećmi, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Godziny otwarcia:

PONIEDZIAŁEK 12:00-19:00
WTOREK 12:00-19:00
ŚRODA 10:00-18:30
CZWARTEK 12:00-20:00
PIĄTEK 12:00-19:00

czytaj więcej...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE