Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Klub Jędruś - O klubie

O klubie  |  Zajęcia  |  Aktualności  |  Relacje  |  Galeria zdjęć  |  Usługi

Bal przebierańców w Klubie Malucha fot. OK
Jesienne spotkanie fot. OK
Wystawa H. Krawczyk fot. OK

Informacje o klubie:

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek – 15.00-18.00
 • wtorek – 15.00-21.00
 • środa – 9.00-17.00
 • czwartek – 15.00-19.30
 • piątek – 9.00-20.00
 • sobota – zamknięte

Klub Jędruś został wybudowany w czynie społecznym przez mieszkańców nowohuckiego osiedla Centrum A. Do dziś pełni funkcję miejsca otwartego dla wszystkich, jest miejscem akceptacji, wzajemnej pomocy, inspiracji i szacunku. W Klubie Jędruś organizowane są zajęcia edukacyjne i ruchowe dla maluchów, dzieci szkolnych i młodzieży. Klub angażuje się także w inicjatywy dla dorosłych - spotkania Koła Gospodyń Miejskich i Koła Seniorów nr 20 i organizuje zajęcia Kickboxerskiej Grupy Kobiecej. Klub Jędruś włączył się także w miejski program Klub Rodziców, w ramach którego organizowane są warsztaty, spotkania ze specjalistami i zabawy, w tym: Gimnastyka dla małych i dużych, Baby w Centrum, Projekt: Wspólna Sobota czy Rodzicielskie Koło Ratunkowe. Pracowniczki Klubu Jędruś, są otwarte na propozycje społeczności. Wierzymy, że działania kulturalne są najlepsze jakościowo, kiedy są wypracowywane wspólnie, dlatego razem z mieszkankami i mieszkańcami Nowej Huty realizujemy inicjatywę "Centrum Sąsiedzkie", które stanowi platformę wymiany doświadczeń i podstawę sąsiedzkich działań.

Działanie Klubu można śledzić w social media:

Kadra Klubu:

 • Magdalena Pluta – kierowniczka (tel. 798942903)
  Absolwentka socjologii i antropologii kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Niekonwencjonalna i niesforna, ale oddana pracy pedagogicznej, kulturalnej i animacyjnej. Kierowniczka Klubu Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. W wolnej chwili zwiedza świat stopem, biwakuje i trenuje sporty. Szanuje i nie rozumie sztuki, ale głęboko wierzy w jej terapeutyczne i wzmacniające działanie. Wierzy w potencjał każdego dzieciaka na planecie.
 • Alicja Kucharska - instruktorka
  Ukończyła studia licencjackie z socjologii, aktualnie studiuje skandynawistykę; absolwentka kursu Podstaw Choreografii Scenicznej. Tancerka tańca współczesnego; aktorka teatru „W międzyczasie”, Absolwentka Szkoły Liderów i Liderek społecznych, a także Mobility Academy for Local Leaders. Brała udział w wielu wymianach oraz projektach międzynarodowych (m.in. liderka w projekcie Brave Kids w Gruzji). Kocha dobre kryminały i podróże, nie umie żyć bez kawy, uwielbia dobre jedzenie.
 • Dominika Bremer – instruktorka
  Absolwentka teatrologii na UJ, studentka pracy socjalnej na tej samej uczelni. Członkini Fundacji KONTRA/BANDA oraz Latającego Kolektywu Wioski Teatralnej Teatru Węgajty. W przeszłości stażysta gazety teatralnej "Didaskalia", publikowała również w "Teatrze" i na portalu e-teatr. Instruktorka i wychowawczyni podczas różnych projektów z dziećmi i młodzieżą (Lato w Teatrze, Festiwal Stu Sztuk).

Kierownik:

Magdalena Pluta

Dane teleadresowe:

os. Centrum A 6 a
31-923 Kraków

Telefon: 12 268 60 93; 504 418 913 (w godzinach otwarcia)
Email: jedrus@krakownh.pl

Dojazd:

Tramwajami i autobusami do przystanku Plac Centralny im. Ronalda Reagana.

Kluby na mapie:

Pełny ekran


Lista pozostałych klubów

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE