Kliknij tutaj i wypełnij formularz jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach.
Taniec Fotografia Języki obce Muzyka Areobik, Fitness, Gimnastyka Plastyka Joga Rękodzieło Kobieta/ Dla Pań Edukacja/Nauka Cyrk/Kuglarstwo/Akrobatyka Nauka gry na instrumentach Rytmika/Ruch Modelarstwo Manualne Teatr/ Improwizacja teatralna Gry logiczne/Planszówki Porady/Wymiana umiejętności Wychowywanie dzieci Psychologia/Socjologia Książka/Czytelnictwo Historia/Archeologia Karate/Jujutsu/Sztuki walki Samoobrona Wymiana rzeczy/Pchli targ Rysunek/Malarstwo Strzelectwo Sport/Rekreacja Tradycje/Ludowość Spotkania/Towarzyskie Literatura/Pisarstwo Śpiew/Chór Ekologia/Przyroda Komputery/Robotyka Film/Kino Podróże/Turystyka Sztuka/Architektura
Wszystkich zainteresowanych historią obszarów obecnej Nowej Huty, rozwojem jej społeczności i kultywowaniem tradycji wśród mieszkańców zapraszamy do udziału w projekcie „NH70 – społeczność, tradycja i historia”, który uzyskał dofinansowanie w XII edycji konkursu „Patriotyzm jutra” organizowanego przez Muzeum Historii Polski. O szczegółach projektu opowiada jego koordynatorka - Weronika Śliwiak.
Organizator: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Partnerzy: Fundacja Hesperus, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Fundacja Grupa MIGAWKI
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.
„Oj, nie wiecie, nie wiecie, nie wiecie / Jakie to uczucie / Zaśpiewać, że się Jezus narodził / Także w Nowej Hucie” – brawami na stojąco nagrodziła te słowa, dodane do góralskiej pastorałki, publiczność, która wypełniła w sobotni wieczór kościół św. Brata Alberta na nowohuckim osiedlu Dywizjonu 303. 28 grudnia 2019 roku, w ramach 61. edycji cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! z niezwykłym koncertem pieśni bożonarodzeniowych wystąpiło trzech tenorów – Jakub Oczkowski, Alexander Martinez i Piotr Karzełek.
Materiał archiwalny Nowohuckiej Kroniki Filmowej.
W niedzielny wieczór, w sercu Nowej Huty - Alei Róż - na zakończenie weekendowej akcji Zajrzyj do Huty odbył się jubileuszowy koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Wydarzenie, zatytułowane Nowa Huta. Miasto Boga wpisane było do kalendarza krakowskich obchodów 70-lecia istnienia najmłodszej części Krakowa, a nowohucka historia wielokrotnie wybrzmiewała w trakcie koncertu.
Materiał archiwalny Nowohuckiej Kroniki Filmowej.
Dynie – od małych po olbrzymie, różnych kształtów, pomarańczowe, zielone, żółte i pstrokate, prawdziwe i pluszowe maskotki – zawładnęły nowohucką Aleją Róż w słoneczną niedzielę 15 września 2019 roku, za sprawą VIII Festiwalu Zaklęte w Dyni. Wydarzenie, zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, zgromadziło tłumy krakowian.
Materiał archiwalny Nowohuckiej Kroniki Filmowej.
Przy imprezach odbywających się w plenerze, każdy organizator marzy o pięknej pogodzie. Taka też dopisała w minioną sobotę 15 czerwca, kiedy w Krakowie odbywało się dużo wydarzeń. Jednym z nich był 59. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zatytułowany Wiwat Wakacje, którego scena stanęła nad Zalewem Nowohuckim.
Materiał archiwalny Nowohuckiej Kroniki Filmowej.
27 kwietnia 2019 r. w Klubie Wersalik Ośrodka Kultury Kraków–Nowa Huta odbyły się warsztaty programowania robotów dla dzieci w wieku 7–10 lat. Dzięki zajęciom, których realizacja była możliwa przy wsparciu Mobilnych Doradców Sektora 3.0, uczestnicy poznali czym jest programowanie, jakie zasady rządzą cyfrowym światem, a przede wszystkim doświadczyli nauki przez zabawę.
Nie tylko słowa otuchy i miłości, ale też wymierne finansowe wsparcie dla cierpiących, popłynęło w sobotni wieczór 6 kwietnia, z nowohuckiego kościoła „Arka Pana” do pacjentów krakowskiego Hospicjum św. Łazarza. Wszystko za sprawą dedykowanego Polom Nadziei koncertu z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, którego bohaterką była błogosławiona Hanna Chrzanowska.
Materiał archiwalny Nowohuckiej Kroniki Filmowej.
Klub Wersalik zorganizował plenerową akcję rozweselającą. 1 kwietnia uczestnicy zajęć klubowej Akademii Dzieci i Młodzieży przygotowali kolorowe przebrania, karteczki z miłymi słowami oraz drobne słodkie podarunki.
W karnawale trzeba się bawić! Seniorzy z NAS w nietypowej odsłonie poniedziałkowego wykładu w Nowohuckiej Akademii Seniora. Była radość z tańca, była energia i muzyka. Warsztaty poprowadziła Monika Dudek- etnolożka, regionalistka, animatorka kultury, tancerka i pieśniarka, kwalifikowana instruktorka tańca. Pod jej wprawnym okiem tańczyliśmy w kręgu, w parach, w trójkach i czwórkach przy muzyce rodem z Polski, Litwy, Grecji, Francji, Rumunii...
Dobrą tradycją zimowej odsłony cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! stało się poświęcenie jej wspólnemu kolędowaniu z artystami, którzy potrafią nadać swój indywidualny styl tradycyjnym pieśniom okresu bożonarodzeniowego - sprawić by znane i cenione kolędy oraz pastorałki zabrzmiały w zupełnie nowym wymiarze. Organizatorzy cyklu, w 2018 roku to trudne, ale niezwykle wdzięczne zadanie, powierzyli Kapeli Hanki Wójciak, a koncert Hej, Malućki, Malućki... w ich wykonaniu odbył się 28 grudnia w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego na os. Tysiąclecia.
Materiał archiwalny Nowohuckiej Kroniki Filmowej.