Kliknij tutaj i wypełnij formularz jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach.
Taniec Fotografia Języki obce Muzyka Areobik, Fitness, Gimnastyka Plastyka Joga Rękodzieło Kobieta/ Dla Pań Edukacja/Nauka Cyrk/Kuglarstwo/Akrobatyka Nauka gry na instrumentach Rytmika/Ruch Modelarstwo Manualne Teatr/ Improwizacja teatralna Gry logiczne/Planszówki Porady/Wymiana umiejętności Wychowywanie dzieci Psychologia/Socjologia Książka/Czytelnictwo Historia/Archeologia Karate/Jujutsu/Sztuki walki Samoobrona Wymiana rzeczy/Pchli targ Rysunek/Malarstwo Strzelectwo Sport/Rekreacja Tradycje/Ludowość Spotkania/Towarzyskie Literatura/Pisarstwo Śpiew/Chór Ekologia/Przyroda Komputery/Robotyka Film/Kino Podróże/Turystyka Sztuka/Architektura
Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich
27 grudnia 2020 r. - godz. 18.00, on-line
Już od dawna cykl Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich żegna się z każdym odchodzącym rokiem Koncertem Kolęd. W jego trakcie śpiewane przez zaproszonych artystów pieśni okresu Bożego Narodzenia znajdują swoje dopełnienie w majestatycznych dźwiękach organów, przy których zasiadają zaproszeni przez organizatorów wirtuozi tego instrumentu. Nie inaczej będzie w obecnym, tak nietypowym dla wszystkich roku. Koncert z konieczności dostępny będzie dla miłośników kolęd i muzyki organowej w formie transmisji wideo w Internecie. Premiera wydarzenia odbędzie się w ostatnią niedzielę roku, 27 grudnia, o godz. 18:00. Koncert będzie można oglądać za pośrednictwem strony internetowej Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (www.krakownh.pl), na Facebooku i na kanale instytucji w serwisie Youtube.
Nowa Huta. Dlaczego Nie ?!
24 grudnia 2020 r. - godz. 20.00, on-line
Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia - pamiątka wydarzeń, które od ponad dwóch tysiącleci niosą Nadzieję miliardom ludzi na Ziemi. Taką, którą warto dzielić się nie tylko między sobą, ale też z innymi. Którą można wyśpiewać w tradycyjnych pieśniach bożonarodzeniowych - kolędach i pastorałkach. I którą można przekazać w geście realnej pomocy dla potrzebujących.
Organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zapraszają na grudniowy koncert kolęd – niepowtarzalny i niezwykły jak nigdy wcześniej. Tym razem to nie widzowie przyjdą do muzyków, ale muzycy - Przemysław Branny i jego goście, odwiedzą słuchaczy w domach, przyjdą do nich z tradycyjnym kolędowaniem w Wigilię - już po wieczerzy. Przez łącza internetowe zaproszą do wspólnego śpiewania najbardziej znanych kolęd – Lulajże Jezuniu, Oj maluśki, Gdy się Chrystus rodzi, Przybieżeli do Betlejem i wielu innych.
Klub Mirage
13 listopada - 2 grudnia 2020 r., on-line
Klub Mirage zaprasza na wystawę malarstwa Anny Cichoń i Bożeny Małgorzaty Chłopeckiej. Wystawę nietypową, bo jak obecnie wszystkie wydarzenie kulturalne, odbywająca się w internecie. Na facebookowej stronie Klubu Mirage od poniedziałku do piątku około godziny 17.00 prezentowane będą prace autorek - po jednym dziele każdej z nich, tworząc w ten sposób twórczy dialog, pełen rozważań o formie, kształcie i odmiennych czasem wizjach artystycznych, przepełniony poczuciem wspólnoty malarskiego języka i autentycznej pasji.
Tak jak wiosną, instytucje kultury stanęły ponownie przed koniecznością zamknięcia swoich placówek, ich sal oraz pracowni i przeniesienia działalności do sieci internetowej. Dla pracowników naszych 13 klubów, którzy tworzą te miejsca wspólnie z Wami - uczestnikami zajęć i wydarzeń, utrata bezpośredniego kontaktu, niezwykłej atmosfery spotkań, nie jest łatwa. Tym chętniej podejmujemy więc wysiłki, by dalej spotykać się z gronem swoich klubowych przyjaciół, głośno wołając „Jesteśmy on-line”!
6 listopada 2020 r.
W piątek 6 listopada 2020 roku, w piękny jesienny wieczór, w Klubie Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta odbyło się spotkanie finałowe projektu „NH70 – społeczność, tradycja i historia”, realizowanego przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta w ramach programu „Patriotyzm jutra” Muzeum Historii Polski.
Kochani Uczestnicy zajęć i wydarzeń Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta!
Z wielką przykrością musimy znów to napisać. W związku z nowymi obostrzeniami mającymi na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa Sars-Cov-2 podjęliśmy decyzję o ZAWIESZENIU OD 24 PAŹDZIERNIKA 2020 r. DO ODWOŁANIA wszystkich zajęć i wydarzeń w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta.
Pozostaniemy jednak z Wami w Internecie. O działalności on-line będziemy informować niebawem na naszej stronie internetowej www.krakownh.pl oraz w mediach społecznościowych.
Mamy nadzieję, że tym razem powrót do naszych klubów będzie możliwy szybciej niż miało to miejsce wiosną. Najważniejsze jest jednak zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich, dlatego na bieżąco będziemy przekazywać informacje.
Trzymajcie się zdrowo i uważajcie na siebie.
Małgorzata Jezutek - Dyrektor
i Pracownicy Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
Kraków, 23 października 2020 r.
listopad 2020 r.
Ze względów sanitarnych listopadowe zajęcia w Klubach Rodziców odbywają się zdalnie - w zamkniętych grupach, prowadzonych przez klubowe fanpage na Facebooku. Uczestnictwo w wydarzeniach zdalnych jest bezpłatne, dodatkowych informacji udzielają mailowo, telefonicznie lub poprzez internetowe komunikatory pracownicy klubów.
Szczegółowe programy wydarzeń w Klubach Rodziców na listopad:
Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.
27 listopada 2020 r.
Ponad 600 naukowców i pracowników instytucji, blisko 500 studentów z 75 różnych kół naukowych zaangażowanych jest w organizację warsztatów, pokazów, eksperymentów i wystaw, które zaprezentowane zostaną podczas 14. Edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. W sumie przewidzianych jest ponad 1 200 różnych atrakcji. 27 listopada 2020 roku – czeka nas wyjątkowe wydarzenie.
7 listopada 2020 r. - godz. 18.00, os. Słoneczne 16
W sobotę 7 listopada o godz. 18 w Klubie Zgody (os. Słoneczne 16) rozpocznie się spotkanie finałowe projektu „NH70 – społeczność, tradycja i historia”, realizowanego przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta w ramach programu „Patriotyzm jutra” Muzeum Historii Polski.
Finał zrealizowany zostanie w ścisłym reżimie sanitarnym. Z powodu sytuacji epidemiologicznej liczba uczestników wydarzenia jest mocno ograniczona – obowiązują wcześniejsze zapisy u koordynatorki projektu pod nr telefonu: 609 33 89 44.
Jednym z efektów działań projektowych jest album, którego premierę przewidziano podczas finału. To publikacja powstała przy współpracy wielu osób związanych z Nową Hutą. Podczas warsztatów i spotkań projektowych to właśnie nowohucianie i sympatycy tej części Krakowa dzielili się z redaktorami albumu swoimi wspomnieniami, pamiątkami oraz spojrzeniem – w tym przez obiektyw aparatu – na różne miejsca, postacie i wydarzenia, które wydarzyły się na terenie dzielnicy od czasu jej budowy aż po dziś. W ramach udostępniania albumu osobom z niepełnosprawnościami, całość ukaże się wkrótce w formie nagrań audio i filmów w polskim języku migowym (PJM).
Z wielką przyjemnością zapraszamy Was do uczczenia z nami zakończenia projektu Nowohucki Alfabet - pokolenia języka.
Zachęcamy Was do obejrzenia spektaklu przygotowanego przez młodzież na potrzeby finału naszego projektu. Spektakl nawiązuje do ważnej dla Nowej Huty historii, której nie mogło zabraknąć również w naszym albumie. Dla osób niewidomych film został przygotowany w wersji z audiodeskrypcją.
https://nowohuckialfabet.pl/2020/10/nagranie-spektaklu/
Przygotowaliśmy także film podsumowujący projekt. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ta filmową pigułką wiedzy na temat tego co działo się w ostatnich miesiącach w naszym projekcie.