Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert Kolęd 2020

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert Kolęd 2020

Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich

27 grudnia 2020 r. - godz. 18.00, on-line

Już od dawna cykl Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich żegna się z każdym odchodzącym rokiem Koncertem Kolęd. W jego trakcie śpiewane przez zaproszonych artystów pieśni okresu Bożego Narodzenia znajdują swoje dopełnienie w majestatycznych dźwiękach organów, przy których zasiadają zaproszeni przez organizatorów wirtuozi tego instrumentu. Nie inaczej będzie w obecnym, tak nietypowym dla wszystkich roku. Koncert z konieczności dostępny będzie dla miłośników kolęd i muzyki organowej w formie transmisji wideo w Internecie. Premiera wydarzenia odbędzie się w ostatnią niedzielę roku, 27 grudnia, o godz. 18:00. Koncert będzie można oglądać za pośrednictwem strony internetowej Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (www.krakownh.pl), na Facebooku i na kanale instytucji w serwisie Youtube.

W poprzednich latach organizatorzy grudniowych koncertów zaprezentowali przekrój bożonarodzeniowych śpiewów i tradycji muzycznych różnych kultur i epok historycznych. Jako że bieżący rok nie sprzyja podróżowaniu – zaproszeni artyści tym razem skupią się na rodzimych, znanych i chętnie śpiewanych kolędach.

Uczestnikami koncertu będą młodzi, ale posiadający już duże doświadczenie sceniczne, artyści. Solistą wieczoru będzie organista Damian Skowroński - absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego i prestiżowej berlińskiej uczelni w klasie prof. Wolfganga Seifena. Internetowi odbiorcy usłyszą jego improwizacje i przygrywki do popularnych polskich kolęd. O ich wykonanie wokalne, zadba zespół Cracow Baroque Consort. To grupa młodych artystów, wykształconych śpiewaków, mających wspólną pasje, jaką jest muzyka. Z ich ust usłyszymy słowa najpiękniejszych kolęd i pastorałek, między innymi Gdy się Chrystus rodzi i Wśród nocnej ciszy w opracowaniu muzycznym Stanisława Niewiadomskiego, a także Dzisiaj w Betlejem i Dzieciątko się narodziło w opracowaniu Felixa Nowowiejskiego. Jako solistki wystąpią: Klaudia Czyszczoń (sopran) i Anna Wrzosek-Lasota (sopran).

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/774853499776866/

Nad przebiegiem wydarzenia czuwać będzie Marek Walczak - kierownik artystyczny cyklu.

Na koncert zapraszają: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Honorowy patronat nad wydarzeniami cyklu objął Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski - Metropolita Krakowski.

Koncert odbywa się przy wsparciu finansowym Miasta Kraków.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Radio Plus, Głos. Tygodnik Nowohucki oraz Dziennik Polski.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE