Kliknij tutaj i wypełnij formularz jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach.
Taniec Fotografia Języki obce Muzyka Areobik, Fitness, Gimnastyka Plastyka Joga Rękodzieło Kobieta/ Dla Pań Edukacja/Nauka Cyrk/Kuglarstwo/Akrobatyka Nauka gry na instrumentach Rytmika/Ruch Modelarstwo Manualne Teatr/ Improwizacja teatralna Gry logiczne/Planszówki Porady/Wymiana umiejętności Wychowywanie dzieci Psychologia/Socjologia Książka/Czytelnictwo Historia/Archeologia Karate/Jujutsu/Sztuki walki Samoobrona Wymiana rzeczy/Pchli targ Rysunek/Malarstwo Strzelectwo Sport/Rekreacja Tradycje/Ludowość Spotkania/Towarzyskie Literatura/Pisarstwo Śpiew/Chór Ekologia/Przyroda Komputery/Robotyka Film/Kino Podróże/Turystyka Sztuka/Architektura
27 listopada 2020 r.
Ponad 600 naukowców i pracowników instytucji, blisko 500 studentów z 75 różnych kół naukowych zaangażowanych jest w organizację warsztatów, pokazów, eksperymentów i wystaw, które zaprezentowane zostaną podczas 14. Edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. W sumie przewidzianych jest ponad 1 200 różnych atrakcji. 27 listopada 2020 roku – czeka nas wyjątkowe wydarzenie.
Ze względu na COVID-19 – spotykamy się w nowym terminie i w nowej formule! Z powodu organizacji wydarzenia w formie ON-LINE – MNN 2020 staje się imprezą ogólnopolską! Będą mogli wziąć w niej udział nie tylko mieszkańcy Małopolski i miast, w których działają nasi partnerzy (Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Chrzanów, Oświęcim, Niepołomice, Limanowa), ale miłośnicy i sympatycy nauki z całej Polski.
14. edycja wydarzenia zorganizowana będzie pod hasłem: „Jak naukowcy zmieniają Świat”. Odkrycia i badania naukowców mają bowiem wpływ na nasze codzienne życie, pozwalają nam też lepiej zrozumieć otaczający nas świat.
Uczestnicy w każdym wieku znajdą coś interesującego dla siebie. Najmłodsi dowiedzą się jak zwierzęta porozumiewają się między sobą, co znaczą ich głosy, postawy i pozostawiane zapachy? Uzyskają odpowiedź na pytanie: czy rośliny mogą być inteligentne? i czy współpracują ze sobą?
Nieco starsi uczestnicy pokazów dowiedzą się miedzy innymi: Co jedzą kosmonauci? Jak produkowana jest żywność dla kosmonautów i himalaistów? Jakimi cechami się ona charakteryzuje?
Młodzież i osoby dorosłe z pewnością zainteresują wykłady na temat sztucznej inteligencji podczas których omówione zostaną sztuczne sieci neuronowe Partnerami wydarzenia są m.in. uczelnie, instytucje edukacyjno-kulturalne i firmy badawcze.
Osoby dbające o zdrowie dowiedzą się co jeść, aby być silnym i dobrze wyglądać oraz na co zwrócić uwagę podczas układania diety bez skutków ubocznych w postaci tkanki tłuszczowej i odpowiedzi metabolicznej.
To tylko niektóre przykłady z bogatej oferty przygotowanych wykładów, warsztatów i eksperymentów.
Więcej informacji i szczegółowy plan wydarzeń – znajdą Państwo się na stronie internetowej wydarzenia oraz stronie w serwisie Facebook.
Serdecznie zapraszamy!