Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Zaproszenie na finał projektu „NH70 – społeczność, tradycja i historia”: promocję albumu i wernisaż wystawy fotografii

Zaproszenie na finał projektu „NH70 – społeczność, tradycja i historia”: promocję albumu i wernisaż wystawy fotografii

7 listopada 2020 r. - godz. 18.00, os. Słoneczne 16

W sobotę 7 listopada o godz. 18 w Klubie Zgody (os. Słoneczne 16) rozpocznie się spotkanie finałowe projektu „NH70 – społeczność, tradycja i historia”, realizowanego przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta w ramach programu „Patriotyzm jutra” Muzeum Historii Polski.

Finał zrealizowany zostanie w ścisłym reżimie sanitarnym. Z powodu sytuacji epidemiologicznej liczba uczestników wydarzenia jest mocno ograniczona – obowiązują wcześniejsze zapisy u koordynatorki projektu pod nr telefonu: 609 33 89 44. 

Jednym z efektów działań projektowych jest album, którego premierę przewidziano podczas finału. To publikacja powstała przy współpracy wielu osób związanych z Nową Hutą. Podczas warsztatów i spotkań projektowych to właśnie nowohucianie i sympatycy tej części Krakowa dzielili się z redaktorami albumu swoimi wspomnieniami, pamiątkami oraz spojrzeniem – w tym przez obiektyw aparatu – na różne miejsca, postacie i wydarzenia, które wydarzyły się na terenie dzielnicy od czasu jej budowy aż po dziś. W ramach udostępniania albumu osobom z niepełnosprawnościami, całość ukaże się wkrótce w formie nagrań audio i filmów w polskim języku migowym (PJM). 

Album zawiera 26 opowieści ilustrowanych zdjęciami wykonanymi przez fotografów związanych z Nową Hutą. W ramach finału odbędzie się wernisaż fotografii wykonanych w projekcie oraz nadesłanych w trakcie jego trwania.
Każdy uczestnik spotkania otrzyma bezpłatnie album oraz będzie miał okazję porozmawiać z jego twórcami. W trakcie finału zostanie zaprezentowany film w polskim języku migowym, będący tłumaczeniem jednej z opowieści z albumu oraz odtworzony plik dźwiękowy – nagranie jednego z rozdziałów książki. Ze względu na uczestników projektu z niepełnosprawnością w obrębie narządu słuchu, spotkanie będzie tłumaczone na PJM. 

Tych, którzy nie pojawią się na finale, organizatorzy już teraz zapraszają do obejrzenia filmu nakręconego podczas wydarzenia. Pojawi się on wkrótce na profilu Ośrodka na Facebooku. 

Oprócz finału zostaną zorganizowane dwa spotkania autorskie, na których będzie można otrzymać publikację. Odbędą się one 12 listopada 2020 roku o godz. 10 i 12 w Klubie Mirage (os. Bohaterów Września 26). Również na nie obowiązują zapisy – bezpośrednio w Klubie Mirage pod nr telefonu: 12 645 72 09.

Jeszcze w listopadzie na stronie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta pojawi się galeria fotografii nadesłanych do projektu i wykonanych podczas jego trwania, zaś pod koniec miesiąca – specjalnie dla tych, którym nie uda się wziąć udziału w spotkaniach i otrzymać albumu w wersji wydrukowanej - wersja elektroniczna publikacji!

Wydrukowany album będzie można otrzymać też od 9 listopada w biurze Działu Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta znajdującym się w Klubie Jędruś (os. Centrum A 6a, tel. 12 644 68 10). Twórcy albumu liczą jednak, że szybko nadejdzie lepszy czas, kiedy będą mogli spotkać się z Państwem bez obaw i ograniczeń, aby każdemu zainteresowanemu wręczyć tą wybitnie nowohucką publikację!

Zaproszenie w wersji audio

Zaproszenie w PJM 

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE