Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Rozwiń skrzydła umiejętności z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

Rozwiń skrzydła umiejętności z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

2020/2021

O tym, że 2020 rok jest szczególny - nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Regulacje, wprowadzane dla zatrzymania postępu pandemii, wymusiły wiele zmian w naszym codziennym funkcjonowaniu, odciskając się w znacznym stopniu również na instytucjach kultury. Ale pomimo ograniczeń, zachowując odpowiednie środki bezpieczeństwa, wciąż możemy zaspokajać potrzebę rozwijania pasji, odkrywania w sobie nowych talentów, jak również kontaktu z rówieśnikami. Po wakacyjnej przerwie w trzynastu klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta wracają zajęcia stałe - kursy całoroczne i spotkania cykliczne. W ofercie placówek znajdzie się znów ponad 150 zajęć - artystycznych, językowych, muzycznych, tanecznych, ruchowych i wiele innych, dostępnych w lokalizacjach na terenie całej Nowej Huty. Kluby Ośrodka Kultury planują ponad 25 nowych propozycji, a wśród nich - bardzo nietypowe.

Klub 303 (os. Dywizjonu 303 nr 1) prowadzi nowy młodzieży i dorosłych nabór do Cyrkowej Grupy Bez Nazwy. Dla tej drugiej grupy wiekowej Klub zaplanował także nowe ARTystyczne warsztaty.

Klub Jędruś (os. Centrum A 6a) dla dzieci pomiędzy 8 a 14 rokiem życia przygotował propozycję Zajęć teatralnych, a dla dorosłych kobiet spotkania w cyklu Centrum Mam. Cieszące się popularnością wśród młodych nowohucian zajęcia integracyjno-świetlicowe Jesteśmy w Centrum od nowego roku szkolnego zostaną rozszerzone o dodatkową grupę: XL dla dzieci i młodzieży w weku 12-16 lat. Ruszają także zapisy do Grupy perkusyjnej „Werbel”

Klub Karino (ul. Truskawkowa 4) w którym prężnie działają Grupa Obrzędowa Chałupki i Zespół wokalny Czerwona Jarzębina, rozszerzy ofertę zajęć muzycznych proponując tradycyjne Warsztaty pieśni ludowych dla dorosłych i nieco mniej tradycyjny Chór Gospel - dla dzieci i młodzieży, a także Naukę gry na gitarze. Oprócz tego uruchomi kurs języka angielskiego dla dzieci.

Język angielski dla dzieci i młodzieży oraz nauka gry na gitarze pojawią się także w nowej ofercie Klubu Zakole (ul. Zakole 31).

Klub Krzesławice (ul. M. Wańkowicza 17) podtrzymując twórczego ducha miejsca, zamierza rozwijać ofertę o Spotkania akwarelowe i warsztaty Zręczne działania, podczas których będzie można poznać m.in. techniki decoupage czy sutaszu. Działający w Mistrzejowicach Klub Mirage (os. Bohaterów Września 26) przygotował nowe propozycje dla osób w różnym wieku. Najmłodszych pod opieką rodziców zaprasza na zajęcia Robotyki oraz Fitness dla mamy i smyka. Dla nieco starszych dzieci ma dwie bardzo ciekawe propozycje: Capoeirę - czyli sztuki walki z wykorzystaniem rytmicznych, akrobatycznych ruchów oraz Ceramikę - czyli warsztat doskonalący zdolności manualne dziecka. Dla dorosłych Mirage przygotował propozycje taneczne: Taniec towarzyski dla seniorów oraz Pierwszy Taniec dla Narzeczonych.

W Klubie Pod Kasztanami (ul. Płoszczyny 1) uruchomione zostaną zajęcia języka angielskiego oraz rytmiczne dla maluszków. Pojawi się także propozycja ciekawych warsztatów w Klubie Podróżnika.

W Klubie Wersalik (os. Ogrodowe 15) rządzić będą zabawy, ale nie byle jakie, bo LogoZabawy, czyli zajęcia z wykorzystaniem logorytmiki i ćwiczeń logopedycznych oraz RoboZabawy, czyli warsztaty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dla dorosłych Wersalik przygotował propozycję Rozmówek hiszpańskich od podstaw.

W Klubie Zgody szykuje się prawdziwe zatrzęsienie nowości. Powstaje Sztukarnia mini, czyli młodsza siostra działających już kreatywnych warsztatów dla dzieci. Dla dzieci w wieku 6-10 lat otwiera się Klubowa Akademia Rozwoju, pełna zabaw rozwijających kompetencje twórcze oraz motorykę. Dla nieco starszych realizowane będą lekcje Gry na gitarze. Dorosłych Klub zaprosi do Huty Mieszkańca - czyli przestrzeni, w której organizowane będą warsztaty tematyczne, praca twórcza, spotkania okolicznościowe i wspólne wyjścia.

Po długotrwałym, generalnym remoncie swoją działalność w październiku wznowi Klub Jedność (ul. Drożyska 3c). W ofercie Jedności skierowanej do dzieci znajdą się zajęcia Gry na instrumentach, Zabawy plastyczne „Kolory wyobraźni”, Zumba Kids Dance, Gimnastyka dla dziewczynki i chłopczyka, Język angielski. Dorosłych Klub zaprosi na Gimnastykę wieku średniego, Zumbę dla dorosłych, Taniec towarzyski, Rękodzieło oraz na spotkania Grupy Nasze Pokolenia i w Klubie Seniora.

Nowa oferta naszych klubów zapowiada się niezwykle obiecująco. Oprócz wymienionych nowości, Kluby kontynuują większość zajęć, które w ubiegłych latach cieszyły się ogromną popularnością. 

PEŁNA OFERTA EDUKACYJNO-KULTURALNA w zakładce ZAJĘCIA.

We wrześniu wystartują także zapisy na kolejny rok zajęć w Nowohuckiej Akademii Seniora, prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty we współpracy z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta. Jednym z ważnych aspektów zachowania zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego jest ruch, dlatego w nowym roku w NAS powrócą zajęcia gimnastyki i jogi, które będą odbywały się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Ponadto zaplanowane zostały serie wykładów i warsztatów poruszających szeroko pojętą tematykę zdrowia i ekologii. Kontynuowane będą zajęcia z języków obcych, kurs samorozwoju, zajęcia z nowych technologii i pierwszej pomocy przedmedycznej. Szczegółowe informacje będzie można znaleźć na stronie www.przyjacielenowejhuty.pl.

Na wypadek ewentualnego zaostrzenia rygoru sanitarnego w okresie jesiennym opracowujemy również możliwość alternatywnej realizacji części działań w formie on-line, po to by nie tracić kontaktu i nie przerywać prowadzenia zajęć.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE